PAO DRŽAVNI REKORD! Silađi pliva za medalju!

07.08.2018

21:10

Srpski plivač Čaba Silađi ostvario je plasman u finale trke na 50 metara prsno, pošto je u svojoj grupi završio kao drugi, iza Italijana Fabija Skocolija.

RepublikaFoto: Public/Peđa Milosavljev
Bravo za Čabu!

Čaba je sa vremenom 26,99 sekundi oborio državni rekord naše zemlje, a nadmetanje je završio ispred Kirila Prigode iz Rusije (27,17).

Skocoli je bio za 19 stotinki brži od Silađija, a nakon što je druga polufinalna grupa otplivala svoje, saznalo se da će naš plivač kao treći iz ukupnog plasmana u borbu za medalju.

Srpski plivač Velimir Stjepanović završio je takmičenje na Evropskom prvenstvu u Glazgovu, u disciplini 200 metara mešovitim stilom na sedmom mestu.