Muslera pogurao moćne Francuze do polufinala

06.07.2018

15:51 >> 15:35

Fudbaleri Francuske su prvi polufinalisti Mundijala u Rusiji pošto su u četvrtfinalu savladali Urugvaj sa 2:0.

Olivije Žiru i Martin Kaseres

Prvo poluvreme prošlo je poprilično ujednačeno, obe selekcije su imale po nekoliko šansi, iako je lopta više bila u nogama Francuza. Mreže su mirovale sve do 40. minuta kada je na centaršut Antoana Grizmana, Rafael Varan zatresao mrežu Urugvajaca.

Samo nekoliko minuta kasnije, na drugoj strani skoro identična situacija je mogla da se desi. Defanzivac Martin Kaseres je bio najviši u skoku, loptu je poslao tik uz stativu, ali je kapiten "trikolora" Loris krajnjim naporom uspeo da sačuva svoj gol.

U drugo poluvreme golman Urugvaja, Muslera je ušao dekoncentrisano, što se videlo i nekoliko minuta pre nego što će po drugi put izvaditi loptu iz mreže, akteri su bili on i Grizman. Golman je želeo varkom da iz igre izbaci napadača koji je očekivao takav potez ali je loptu poslao pored gola.

Ipak u 61. minutu, šut Grizmana sa ivice kaznenog prostora prevario je već istrčalog Musleru, od njegovih ruku se lopta odbila u mrežu za 2:0.

Francuzi u polufinalu igraju protiv Belgije koja je savladala Brazil.

II poluvreme

90. minut: Iznenađujuće pet minuta produžena utakmica

80. minut: Francuzi pametno igraju i čekaju kraj utakmice

69. minut - Koškanje na terenu, bez potrebe se zakuvalo, ali je sudija dao dva žuta kartona i smirio situaciju. Poprilično prgav i bezobrazan je bio Pol Pogba kog su saigrači na vreme smirili i skolnili da ne dobije karton

61. minut: Antoan Grizman postiže rugi gol na meču koji ide na dušu golmanu Musleri koji je u drugom poluvremenu već pokazao dekoncentrisanost

55. minut - Urugvajci su izvršili pritisak na odbranu Francuske, Bentankur je šutirao sa ivice kaznenog prostora ali daleko od gola

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

I poluvreme

45. minut: Posle dva minuta sudijske nadoknade igrači su otišli na odmor - POLUVREME

43. minut - Kaseres se izborio da uputi odličan udarac glavom ka golu Francuske, tik uz stativu je lopta išla, ali je Loris uspeo da interveniše najbolje moguće za svoju selekciju

40. minut - GOOOOL - Rafael Varan postiže gol u stilu Serhija Ramosa sa kojim je saigrač u Real Madridu. Njegov treći gol u reprezentaciji

15. minut - Francuzi su imali priliku ali Mbape nije uspeo da iskontroliše loptu, glavomet Grizmana i Kilijana koji šutira blago i preko gola

3. minut - Urugvajci su imali solidnu priliku ali nisu uputili konkretan udarac ka golu Ljorisa

1. minut - Utakmica je počela