OČOA NIJE MOGAO SVE DA ODBRANI: Nejmar i Firmino odveli Brazil u četvrtfinale SP!

02.07.2018

13:50 >> 15:51

Fudbalska reprezentacija Brazila plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Rusiji.

Nejmar slavi sa saigračima

Brazil je u osmini finala u Samari pobedio Meksiko 2:0. Nejmar je postigao prvi gol u 51. minutu. Firmino je u 88. minutu postavio konačan rezultat.

Brazil će u četvrtfinalu 6. jula igrati sa Belgijom koja je pobedila Japan 3:2.

Brazil je od početka utakmice bio bolji rival, ali je na golu Meksika briljirao golman Giljermo Očoa, koji je svoj tim spasao ubedljivijeg poraza.

Meksiko je bio ravnopravan rival u samo prvih 20 minuta. Međutim, od tada fudbaleri Brazila su imali inicijativu, a šanse "karioka" su se ređale jedna za drugom. Šansu su imali Nejmar, Kutinjo i Vilijan. Međutim u prvom poluvremenu nije bilo golova.

Fudbaleri Brazila su krenuli još ofanzivnije u drugom delu meča, a poveli su u 51. minutu preko Nejmara. Brazil je nastavio sa napadima i posle vođstva, a na golu Meksika briljirao je Očoa. Konačan rezultat je postavljen u 88. minutu kada je Firmino zastresao mrežu Meksikanaca posle akcije Nejmara.

TOK MEČA:

90+6. minut -
Kraj meča. Brazil ide u četvrtfinale posle pobede od 2:0 nad Meksikom.

90. minut - Utakmica je produžena za 6 minuta!

88. minut - GOLLL!!! Brazil vodi 2:0! Nejmar je šutirao, a Firmino je prosledio loptu u mrežu.

86. minut - Meksiko preti u finišu utakmice. Korner za Meksiko, ali ništa od promene rezultata.

81. minut - Ovako se slavi u Brazilu.

75. minut - Brazil ponovo napada. Vilijan šutira, a Očoa je siguran na golu.

65. minut - Meksiko se konačno otvorio. Brazilci prete iz kontranapada, ali je Očoa siguran na golu Mekiska.

63. minut - Ovako Brazilci u Rio de Žaneiru prate meč iz Rusije.

59. minut - Očoa je ponovo siguran. Paulinjo je šutirao ka golu Meksika, ali je Očoa zaustavio njegov udarac.

51. minut - Nejmar dovodi Brazil do prednosti, Vilijan asistent

48. minut - Kutinjo je imao lepu priliku ali Očoa spasava gol Mekiska. Treći korner za Brazilce u kratkom periodu

46. minut - Drugo poluvreme počinje

45. minut - Prvih 45 minuta prošlo je bez golova

32. minut - Očoa je sačuvao mrežu Meksika, loptu odbio na pet metara, ali dovoljno jako da ona prođe između dvojice Brazilskih fudbalera koji su baš čekali odbitak

20. minut - Prvih pola sata ujednačena utakmica, Meksikanci za sada koncentrisano i požrtvovano igraju

3. minut - Prve prete Meksikanci, koji imaju i prvi korner na meču ali Žezus dobro postavljen

1. minut -- Utakmica je počela