16:37

Sve oči sveta uprte su u Rusiju s obzirom da je Mundijal u punom jeku, ipak američka MLS liga se normalno odvija, kao da se u Rusiji ništa ne dešava ovog leta.

RepublikaFoto: twitter.com/ChicagoFire
Aleksandar Katai

Najveću pažnju u pomenutom takmičenju privlači ekipa Čikago Fajra, koju sa klupe vodi Veljko Paunović, a čiji je jedan od najboljih igrača Aleksandar Katai.

Noćas je Čikago gostovao ekipi Sijetla i upisao treći uzastopni remi - bilo je 1:1.

Katai je već u devetom minutu doveo Čikago u vođstvo, preciznim udarcem sa dvadesetak metara, iskosa sa leve strane. Lopta je završila u donjem levom uglu protivničkog gola - 0:1.

Ovo je njegov šesti gol u MLS ligi ove godine, a na 22 odigrane utakmice upisao je i tri asistencije.
Ipak, ovoga puta njegov gol nije bio dovoljan Čikagu za pobedu, pošto je Dempsi u 22. minutu postavio konačnih 1:1.

Čikago je posle ovakvog epiloga ostao na sedmom mestu Istočne konferencije, prvom ''ispod crte'' u borbi za plej-of, sa 20 osvojenih bodova, jednim manje od Filadelfije, ali uz utakmicu više.