PARTIZAN UZEO KUP: Preokret, istorija i Đukićev prvi trofej u karijeri

23.05.2018

18:55 >> 18:52

Partizan je uspeo da sezonu sa mnogo uspona i padova učini uspešnom... Posle velike borbe i preokreta, tim iz Humske uspeo je da pobedi Mladost iz Lučana u finalu Kupa Srbije - 2:1 (1:1).

Meč  u Surdulici imao je krvavu uvertiru. Dve frakcije navijača Partizana su se sukobile nekoliko sati pred susret i to je bacilo malu senku na samu utakmicu.

Crno-beli su postali prvi tim koji je u istoriji tri puta odbranio Kup, a ovo je bio 15. trofej najmasovnijeg takmičenja za ekipu iz Humske.

Mladost jeste povela preko Tumbasevića, ali je Partizan uspeo da se vrati na vreme. Golove su postigli Janković (sjajan slobodnjak u prvom poluvremenu) i  Zdjelar u drugom delu. Ekipa Neška Milovanovića jeste igrala do poslednjeg atoma snage, ali je razlika u kvalitetu došla do izražaja.

Partizan je tokom celog susreta diktirao tempo igre i na kraju je zasluženo stigao do trijumfa i velikog slavlja.

Trofej u Kupu jeste uteha, ali ostaje da se vidi šta će biti sa trenerom Đukićem i ko će voditi Partizan sledeće sezone. Iskusnom stručnjaku ovo je prvi trofej u karijeri.

DRUGO POLUVREME:

93. minut - Vujović je pokazao crveni karton Pejoviću (drugi žuti) jer je pogodio sudiju loptom.

90. minut - "Grobari" su ubacili trake u teren, a sudija Vujovic je na kartko prekinuo meč.

89. minut - Đerlek je dobro driblao, šutirao je ali nije pogodio metu.

84. minut - Pao je tempo igre, Partizan čuva loptu.

79. minut - Ivanović izlazi, na terenu je Đerlek.

70. minut - Partizan čuva loptu dok Mladost pokušava da napadne.

61. minut  - GOOOOOLLLL - Partizan vodi! Zdjelar je strelac - 2:1!

57. minut - I Zdjelar je šutirao sa distance, ali bez opasnosti po gol tima iz Lučana.

50. minut - Mladost je pretila, Dimić je bio pred golom Partizana, ali nije uspeo da zahvati loptu na pravi način.

46. minut - Jevtović je sjajno šutirao, bila je to prava bomba, ali je golman Rusić uspeo da interveniše.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

PRVO POLUVREME:

45. minut - Prvo poluvreme je završeno.

41. minut - Opao je tempo igre, oba tima mnogo greše.

35. minut - Posle gola crno-beli su nastavili da drže loptu u svom posedu.

31. minut - GOOOOOLLLL - Partizan je izjednačio! Marko Janković je postigao sjajan pogodak iz slobodnog udarca!

26. minut - Ivanović je dugo vukao loptu, dobro je driblao, ali je izostao pravi udarac.

21. minut -  GOOOOOLLL -  Mladost vodi! Pavlović je centrirao, a loptu u mrežu prosledio je Tumbasević.

19. minut - Ivanović je pokušao glavom, ali je Rosić ponovo bio na mestu.

16. minut - Crno-beli stežu obruč oko gola rivala. Jevtović je šutirao sa distance, na mestu je bio Rosić.

10. minut - Marković je pokušao glavom, ipak, nije uspeo da pogodi metu.

6. minut - Partizan polako steže obruč oko gola rivala. Pokušao je Antonov sa distance, ali nije bilo opasnosti.

2. minut - Mladost je pokušala da napadne posle prekida, ali je odbrana Partizana dobro reagovala.

1. minut - Utakmica je počela!

- Pred početak utakmice održan je minut ćutanja za Dušana Trbojevića.

18.40 - Stadion u Surdulici ima kapacitet od 3.500 mesta:

18.39 - U Surdulici se sprema kiša.

18.33 - Evo i sastava timova:

Partizan: Stojković, Vulićević, Miletić, Marković, Antonov, Jevtović, Zdjelar, Pantić, Janković, Ivanović, Tavamba.

Mladost: Rosić, B. Milošević, I. Milošević, Šatara, Pešić, Pejović, Pavlović, Tumbasević, Jovanović, Radivojević, Dimić.

18.32 - Utakmicu sudi Majo Vujović!

18.31 -  Partizan je osvojio peti Kup trofeja od osamostaljenja Srbije, a 14. u istoriji. Sa druge strane Mladost juri prvi trofej.

18.30 - Utakmica je imala krvavu uvertiru. Navijači Partizana su se međusobnu sukobili, a o čemu je reč pogledajte OVDE.