BORAC ISPAO IZ PRVE LIGE, Bačka upisala važan trijumf!

05.05.2018

18:24

Dva kola pre kraja prvenstva znamo i jednog putnika u niži rang takmičenja u domaćem prvenstvu.

U Čačku se od jeseni neće gledati prvoligaški fudbal

Čačanski Borac igraće naredne sezone u Prvoj ligi Srbije, pošto je današnjim porazom od Rada na svom terenu kraj Morave izbugio i one teoretske šanse da se zadrži u eliti srpskog fudbala. Rad je vodio golom Mladenovića u finišu prvog poluvremena, ubrzo je izjednačio Džugurdić, ali je Vladimir Volkov sa bele tačke, u sudijskoj nadoknadi, doneo tri važna boda ”građevinarima”.

Bačka je protiv direktnog konkurenta za opstanak, ekipe Javora, odigrala možda i najbolji meč sezone i slavila sa 4:0. Ekipa iz Bačke Palanke je sve dileme rešila već posle prvih 45 minuta kada su stekli prednost od 3:0, uz crveni karton Eliomara u gostujućem timu.

Radnik iz Surdulice je pobedom nad Zemunom 2:1 pogocima Zlatanovića i definitivno obezbedio igranje u prvoj ligi i naredne sezone.