TITULA SE SELI NA MARAKANU: 28. put crveno-beli najbolji u zemlji

29.04.2018

13:07 >> 15:53

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak u Kruševcu rezultatom 0:2, i tako došli do 28. titule Prvaka Srbije.

RepublikaFoto: ST/N. MANDIĆ
Milan Borjan i Slavoljub Srnić sa navijačima

Oba gola viđena su u drugom poluvremenu. Prvo je Krstičić doveo crveno-bele do prednosti u 79. minutu, da bi pobedu Zvezde potvrdio Pešić sa bele tačke u 90. minutu.

Ekipa Milorada Kosanovića je želela da se nadigrava sa timom Vladana Milojevića, a najbolju priliku imao je Vukanović, ali se tada istakao golma Milan Borjan.

Tri kola pre kraja, Zvezda je obezbedila titulu.

U meču plej-auta Zemun i Mladost su odigrali meč bez golova

TOK MEČA:

II poluvreme

90. minut: Pešić je izveo penal, postigao gol kojim je potvrdio pobedu beogradskog tima, a potom se požalio na bol u glavi

88. minut: Pešić sa čalmom na glavi izlazi iz igre. Zvezda sa igračem manje u završnici meča

80.minut: Krstičić je sjajno ispratio akciju svojih saigrača, utrčao u kazneni prostor i zatresao mrežu Petrovića za 0:1. Gobeljić je asistencijom ka Krstičiću izbacio tri igrača domaćih

77. minut: Babić je dobio žuti karton, posle starta nad Endijajeom koji mora da napusti igru, a umesto njega ulazi Milisavljević

72.minut: Vukanović umalo fenomenalnim pogotkom da pogodi mrežu Crvene zvezde, ali je koncentrisan bio Milan Borjan koji je sjajnom intervencijom uspeo da loptu izbije u korner

69. minut: Baš kao i u prvom poluvremenu sudija je prekinuo igru kako bi se igrači osvežili

68. minut: Sekidika izlazi iz igre a Eskić ulazi. Prva izmena koju pravi Milorad Kosanović

63. minut: Igrači Zvezde su opsedali gol domaćina ali nisu uspeli da dođu do pogotka

60. minut: Luka Ilić izlazi Radonjić ulazi. Druga izmena Vladana Milojevića na meču

60. minut:  Veškovac je imao izglednu priliku pred golom gostiju, ali nije bio dobro postavljen pa je šutirao preko gola. Gužva se seli pred gol Napretka.

58. minut: Zanimljiv detalj - Kapitenska traka se nalazi na ruci Filipa Stojkovića iako je Donald ušao u igru

53. minut: Adžić je centrirao sa leve strane, posle prekršaja nadomak kaznenog prostora, Ben je loptu zahvatio glavom ali je bio neprecizan, ipak najbolja šansa na meču

50. minut: Od starta drugog poluvremena oficijelni spiker na stadionu u Kruševcu upozorava gostujuće navijače da bi sudija mogao da prekine utakmicu zbog njihovog ponašanja.

47. minut: Donald je ušao u igru na startu drugog dela igre

46. minut: Jovičić se pred kraj prvog poluvremena požalio na bol u ramenu, a kako prenosi Arena sport, on je otišao na dodatne preglede

I poluvreme

45. minut: Sudija je produžio prvo poluvreme za dva minuta

38. minut: Zec je uspeo da otme loptu Le Taleku na nekih 25 metara od gola Zvezde, a Francuz je napravio prekršaj, ipak ništa od opasnosti po gol gostiju

30. minut: Oficijelni spiker je upozorio "Delije" da ne ubacuju pirotehnička sredstva na teren

RepublikaFoto: ST/ S. MARJANOVIĆ
Golman Borjan morao da se skloni sa gola

29. minut: Endijaje nije dovoljno zategao nogu posle kornera Zvezde pa se požalio na bol, ali nastavlja susret

27.minut: Golman Zvezde Borjan je istrčao van kaznenog prostora, stigao je pre protivničkog igrača i loptu izbio van igre

25. minut: Sudija je dozvolio predah igračima s ozirom na vrućinu

18. minut: Umalo da crveno-beli povedu udarcem iz kornera. Vetar umalo da bude saveznik Zvezdi s obzirom daje golman Petrović krenuo da izleti, felš i vetar umalo da ga savladaju, ali je poslednjim naporima izbio u novi korner. Posle njega je usledila kontra domaćina, sjajno istrčana, Borjan je kao i njegov kolega fenomenalno reagova a potom je dosućen i ofsajd

13. minut: Domaći fudbaleri pokazuju da se neće predati bez borbe. Šut sa polu distance ali Borjan dobro postavljen, lak posao za golmana crveno-belih

1. minut: Utakmica je počela

Navijači Crvene zvezde već uveliko pristižu oko stadiona, okupirali su sve obližnje kafiće i ulice, a pristižu iz svih delova Srbije.

Crveno-beli će nastupiti u sledećem sastavu: Borjan - Stojković, Le Talek, Babić, Gobeljić - Jovičić, Krstičić, L. Ilić, Adžić - Ben, Pešić;

Na klupi su ostali Nemanja Supić, Abraham Frimpong, Uroš Račić, Mičel Donald, Nemanja Milić, Nemanja Radonjić i Slavoljub Srnić.