FIFA deli kazne kao bombone: PET KLUBOVA MORA DA PLATI ZBOG KRŠENJA PROPISA!
Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) uručila je novčane kazne za ukupno pet klubova zbog učešća "treće strane" u ugovorima i transferima igrača.
Foto: Tanjug/APKlubovi koji su okrivljeni za ovaj prekršaj su lisabonski velikani Sporting i Benfika, španski Selta i Rajo Valjekano, kao i katarski Al Arabi.
Al Arabi moraće da plati 187.500 franaka, jer je klub omogućio potpise ugovora sa "trećim licima" i lažirao iznos transfera kod FIFA, a zbog uticanja na nezavisnost odluka kluba (dozvola "trećem licu" u ugovorima) sankcionisani su Sporting sa 110.000, Benfika sa 150.000, Rajo sa 55.000 i Selta sa 65.000 franaka.
Kažnjen je i Fudbalski savez Laosa sa čak 690.000 franaka zbog kršenja pravila kod inostranih transfera i registracije maloletnih fudbalera, kao i FS Indonezije sa 30.000 zbog izbegavanja da kazni nekoliko klubova iz zemlje sa oduzimanjem bodova po nalogu FIFA.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.

Komentari (0)