Andalužani se provukli, SEVILJA OSTALA U IGRI ZA EVROPU

14.04.2018

13:26

U premijernom meču 32. kola Primere fudbaleri Sevilje i Viljareala remizirali su 2:2, a bodom može da bude zadovoljniji klub iz Andaluzije koji je sustigao dva gola minusa "žute podmornice".

Sevilja se provukla nakon teškog meča protiv Bajerna

Viljareal je poveo u 36. minutu golom Rabe, a isti igrač asistirao je Karlosu Baki u 68. minutu kod drugog gola.

Sevilja je mogla da postigne gol u 77. minutu, ali je golman gostiju Asenjo odbranio jedanaesterac Nolitu. Nolito je, mešutim, postigao gol u 78. minutu, a konačan rezultat postavio je Stiven Nzonzi u 82. minutu golom sa oko 30 metara.

Vilreal i Sevilja se bore za šesto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Tim sa "El Madrigala" je u poslednje tri utakmice osvojio bod i šesti je na tabeli sa 48 bodova, dok je Sevilja sedma sa bodom manje.