Ronaldo slomio srce Juveu sa bele tačke, Bajern nulom do polufinala!

11.04.2018

20:11 >> 20:49

Fudbaleri Juventusa bili su nadomak jedne od najsjajnijih fudbalskih priča u svojoj istoriji, imali su vođstvo od 3:0 i bili na nekoliko sekundi do produžetaka, ali je sudija pokazao na belu tačku. Čini se da je bilo opravdano, Fortuna je pogledala Real!

Igrači Juvea dominirali na "Santjago Bernabeu"

Ronaldo je spasio Real i odveo ga sa bele tačke u polufinale Lige šampiona nakon faula Benatije nad Karvahalom u 93. minutu, poslednjem minutu sudijske nadoknade.

Mandžukić je u 2. i 37. minutu doveo Juventus do dva gola prednosti, mirisalo je da će nakon Rome i Juventus zadati novi udarac španskom fudbalu. Nakon velike greške golmana Kejlora Navasa i pogotka Matuidija Juventusovi fanovi bili su u ekstazi, zaostatak je anuliran, ali...

Opisana situacija donela je Realu prolaz u polufinale, iako su pre toga imali nekoliko odličnih prilika za pogodak. Morao je Ronaldo da stavi tačku i pošalje svoj tim teškom mukom u završnicu.

U drugom susretu Bajern je odigrao 0:0 sa Seviljom na svom terenu, ali su zahvaljujući pobedi iz Španije 2:1 prošli dalje kao pobednici. Žreb za polufinale biće obavljen u petak u podne u Nionu.

97.MINUT - RONALDO POSTIŽE GOL SA PENALA I VODI REAL U POLUFINALE - 1:3!

AUUU ŠTA SE DEŠAVA U MADRIDU, SUDIJA SVIRA PENAL ZA REAL NEKOLIKO SEKUNDI PRE KRAJA. Bufon dobija crveni, Ščešni ulazi da izvede penal!

90. minut - Počinje nadoknada u Madridu, u Minhenu je manje-više sve jasno, pošto će Bajern igrati u polufinale ovosezonske Lige šampiona

85. minut - Ronaldo šutira glavom preko gola nakon centrašuta Karvahala... Smeše nam se produžeci u Madridu

78. minut  Bufon vadi loptu iz gola nakon šuta Iska sa 16 metara, lopta je zakačila Benatiju i umalo završila u golu. Nekih 30 sekundi nakon toga Varan je bio zamalo neprecizan iz sjajne pozicije

Malo smo zapustili dešavanja na drugom meču između Bajerna i Sevilje, ali sve pada u drugi plan zbog prevelikog broja uzbuđenja u Madridu

74. minut - Ronaldov šut zakačio je jednog defanzivca Juventusa i zamalo da prevari Bufona... Lopta je završila u korneru. Mateo Kovačić ulazi na teren umesto zemljaka Luke Modriće

Poslušajte trenutak kada Matuidi postiže gol za 3:0

66. minut - Aleks Sandro dobija žuti karton nakon faula nad Ronaldom

60. minut - Matuidi je šokirao "Santjago Bernabeu", golman Kejlor Navas je poklonio pola gola Juventusu nakon ogromne greške

58. minut - Bufon zaustavlja solidan šut Ronalda iz vrlo dobre pozicije... Nakon manje od 60 sekundi Iguain je ozbiljno pripretio golu Reala, domaća publika je na ivici svojih sedišta.

54. minut - Sjajan tempo igre u Madridu, Asensio je stvorio probleme Juventusu u kaznenom prostoru, ali nije bilo na kraju veće opasnosti

Zanimljivost - Kristijano Ronaldo večeras beleži 150. utakmicu za Real u Ligi šampiona, ali mu ovaj jubilej ne protiče baš u skladu sa očekivanjima...

49. minut - Prva prilika u nastavku susreta za Juventus, Daglas Kosta šutira zamalo preko gola sa nekih 18-19 metara

46. minut - Počinje drugo poluvreme na "Santjago Bernabeu", za Real u igri Lukas Vaskez i Marko Asensio. Zidan je bio prinuđen da reaguje nakon loše igre njegovog tima u prvih 45 minuta... Nekoliko minuta kasnije nastavio se susret u Minhenu između Bajerna i Sevilje

PRVA POLUVREMENA: Mandžo muči Real, nula u Minhenu: Real - Juventus 0:2, Bajern - Sevilja 0:0

45. minut - Juventus je imao mnogo sreće! Varan je šutirao glavom, a lopta je pogodila prečku!

43. minut - Pao je Ronaldo, tražio je penal, ali sudija je samo odmahnuo rukom.

37. minut - GOOOOOOOLLLLL - Juve vodi 0:2! Mandžukić je ponovo strelac!

34. minut - Isko je izašao sam pred Bufona, ali je iskusni čuvar mreže ovoga puta bio na visini zadatka.

33. minut  - Isko je ponovo bio u prilici. Posle dobrog driblinga nije uspeo da zatrese mrežu.

30. minut - Tukao je Marselo sa distance, ali nije bilo opasnosti po Bufona.

28. minut - Posle sudara sa Levandovskim, kapiten Sevilje Eskudero dugo je ležao na travi. Ipak, uspeo je da se oporavi i nastavi utakmicu.

25. minut - Opao je tempo igre u Madridu.

17. minut - Pjanić je zaradio žuti karton, a trener Alegeri je izvršio prvu izmenu. Izašao je De Šiljo a na terenu je Lihtštajner.

RepublikaFoto: Tanjug

15. minut - Karvahal je mogao da pogodi svoju mrežu, a onda je posle kornera Mandžukić šutirao direknto u Navasa.

13. minut - Isko je dao gol, ali je sudija procenio da je bio u ofsajd poziciji.

10. minut - Real prvi put preti! Bufon je uspeo da zaustavi pokušaj Bejla. Velšanin je stigao na odbitak, šutirao je petom, ali nije pogodi mrežu.

7. minut - Velika šansa za Juve! Kosta je pronašao Iguaina, ovaj je šutirao, ali je Navas uspeo da dođe do lopte.

5. minut - Bajern igra mnogo bolje na startu, lopta je u nogama domaćih, dok Sevilja za sada nije u utakmici.

3. minut - Tukao je Rodrigez iz slobodnog udarca, ali nije bilo opasnosti po gol gostiju.

2. minut - GOOOOOOLLLLL - JUVE VODI! Mandžukić je posle dodavanja Kedire glavom zatresao mrežu!

1. minut - Utakmice su počele!