Preokret Hetafea za tri boda

17.03.2018

19:44

Posle poraza u duelima sa Real Madridom (3:1) i Levanteom (1:0), Hetafe je kao gost slavio u San Sebastijanu protiv Real Sosijedada rezultratom 2:1.

RepublikaFoto: instagram.com/getafecf
Navijači Hetafea

Prvi su do gola, ipak, došli domaći, koji su u 23. minutu preko Vilijan Hozea poveli sa 1:0.

Preokret je najavio Dakonam u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a početkom drugog Anhel je efektnim golom postavio konačnih 2:1 za Hetafe.

Imali su gosti još par prilika da uvećaju svoju prednost, nisu ih iskoristili, ali su zadržali stečenu prednost i kući nose sva tri boda. Na klupi gostiju bio i bivši golman Crvene zvezde Filip Manojlović.

Ovim trijumfom Hetafe je izbio na deveto mesto sa 39 bodova, a Sosijedad je ostao na 33 boda, na 14. mestu.