MITROGOL SE NE ZAUSTAVLJA! Srbin dao golove kao na IGRICI! Blickrig i VOLEJ za pamćenje! (VIDEO)

30.10.2023

21:12

Fudbaleri Al Hilala plasirali su se u četvrtfinale saudijskog "King kupa", pošto su savladali Al Hazem rezultatom 3:0 (0:0).

"Teror" Aleksandra Mitrovića na terenima Saudijske Arabije se nastavlja, pošto je srpski reprezentativac bio dvostruki strelac u pobedi Al Hilala i najzaslužniji za plasman u četvrtfinale "King kupa".

Al Hilal je poveo golom Rubena Neveša u 52. minutu, jer posle prvog poluvremena nije bilo golova. "Mitrogol" je nastavio gde je stao u prethodnim mečevima, iako je kao rezervista ušao sa klupe u igru.

Trener mu je pružio šansu u 67. minutu, a 12 minuta kasnije se upisao prvi put u strelce na asistenciju Majkla.

Sjajno je uhvatio volej, mada pola gola pripada asistentu koji je prebacio odbranu dodavanjem i uposlio Mitra na sedam, osam metara od gola.

Posle samo četiri minuta usledio je novi gol rekordera srpskog nacionalnog tima. Ovog puta s "bele tačke", kojim je samo overio i pobedu i, ujedno, povećao svoj bilans pogodaka od dolaksa u Saudijsku Arabiju.

Srpski napadač je postigao 12 golova na 14 utakmica, pa je taj učinak sada dodatno poboljšao.

Al Hilal će u četvrtfinalu igrati protiv Al Fajsalija koji je istim rezultatom (3:0) eliminisao Al Najmu.