LAJPCIG SILOVIT I POSLE ZVEZDE: "Bikovi" u šestoj brzini protiv Kelna!

28.10.2023

23:31

Igraju sjajno!

Fudbaleri Lajpciga nakon Crvene zvezde ubedljivo su savladali Keln na svom terenu rezultatom 6:0 (4:0) u okviru 9. kola Bundeslige.

Pitanje pobednika je već bilo rešeno posle prvih 45. minuta kada je Lajpcig postigao četiri gola. Odmah je bilo jasno da jarčevi na Red Bul areni nemaju šta da traže. Lajpcig je od starta pokazao da je bolji i da je samo pitanje sa kojim će se rezultatom završiti utakmica.

Prvi gol viđen je u 15. minutu kada je Timo Verner sa penala otključao mrežu gostiju. Usledilo je zatišje pred budu i od 40. minuta Lajpcig u roku od osam minuta postigao tri gola. Pogađali su Openda dvaput i Raum.

Keln je u ovaj meč dočeo u dobrom raspoloženju, jer su u prošlom kolu upisali prvu pobedu od početka nove sezone Bundeslige. "Bikovi" su spustili tempo, ali još u dva navrata stigli da matiraju rivala. Najpre u 88. minutu preko Šeška i u nadoknadi vremena kada je Baumgartner postavio konačnih 6:0.