ĐAVOLSKI TEŠKO: Mančester junajted preživeo Šefild!

21.10.2023

23:34

Dalot junak.

Skot Mektominej

Fudbaleri Mančester junajteda gostovali su ekipi Šefild junajteda u okviru devetog kola Premijer lige i uspeli da dođu do pobede rezultatom 2:1 (1:1).

"Crveni đavoli" upisali su pobedu znatno teže nego što se očekivalo. Igrao se 28. minut kada je Bruno Fernandes proigrao Skotija Mektomineja koji je nastavio golgetersku seriju za vođstvo od 1:0. Ali, domaći nisu posustajali već su do kraja prvog poluvremena uspeo da izjednači rezultat. Sudija je dosudio penal u korist Šefilda, a siguran izbođač bio Mekburni - 1:1.

U nastavku meča Mančester junajted je preuzeo inicijativu. Prvo je pripretio Rašford, da bi koji minut kasnije Amrabat pogodio prečku. Taman se mislilo da će Junajted doživeti novo razočarenje, Diogo Dalo je preciznim udarcem u 77. minutu ponovo doneo vođstvo gostima i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat meča.

Velikan sa Old Traforda je osmoplasirana ekipa Premijer lige sa 15 bodova, dok je Šefild poslednji sa samo jednim osvojenim bodom.