ZVEZDA SLAVILA U KRAGUJEVCU: MAJSTORIJE, SEDAM golova i MEČ SEZONE!

08.10.2023

17:05

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički 1923 u Kragujevcu rezultatom 4:2 u okviru 11. kola MozzartBet Superlige Srbije.

Gledali smo sjajan meč na stadionu “Čika Dača” I čak šest postignutih pogodaka.

Radnički je poveo u 21. minutu preko Matije Gluščevića.

Nije dugo trajala radost Kragujevčana, pošto je izjednačenje Zvezdi doneo Olanjinka.

Samo četiri minuta kasnije, isti igrač postiže gol na asistenciju mladog Lučića i donosi svom timu preokret.

Ovo nije demoralisalo fudbalere Radničkog, koji hrabrom igrom ponom stižu do izjednačenja.

Strelac je bio Činedu, a igrao se 37. minut.

Zvezda do kraja poluvremena ponovo preokreće rezultat, Ivanić je majstorski promešao odbranu I postigao fenomenalan gol.

Gledali smo jedno od najboljih poluvremena u novijoj istoriji domaćeg šampionata.

U drugom delu igre je očekivano malo opao ritam.

Igralo se na obe strane čvrsto, a onda u 66. minutu prava “bomba” Ivanića koji postiže svoj drugi pogodak.

Činilo se da će ovo biti konačan rezultat meča, ali Zorić u 94. minutu vraća nadu Radničkom lepim golom.

Ovo je na krajuipak bilo sve što smo videli u ovoj sjajnoj utakmici.

KRAJ MEČA

93. minut - GOOOL  Zorić Donosi nadu Radničkom

84. minut - Tek što je ušao u igru, Milunović ošto startuje na Čolovića i dobija žuti karton.

83. minut - Nova izmena u Zvezdi, Milunović menja Mijailovića.

80. minut - Pokušao je Kraso udarcem iz daljine, ali Leković nije imao problema. Željan je Žan Filip fudbala, a u poslednje vreme je izgubio mesto startera kod Baraka Bahara.

75. minut - Nove izmene u Zvezdi, izlazi dvostruki strelac Mirko Ivanić, menja ga Aleksandar Katai. Umesto Ndiajea, na terenu je Žan Filip Kraso.

74. minut - Drugi korner za Radnički, Čolović je centrirao, a Pecelj je loše reagovao.

68. minut - Izmene u Crvenoj zvezdi, Hvanga menja Stamenić, dok je Degenek ušao umesto Bukarija.

66. minut - GOOOOL -  Bomba Ivanića! Zvezda ima dva gola prednosti, a veznjak zvezde postiže drugi pogodak!

59. minut - Slobodan udarac za Radnički na 20 metara od gola Glazera. Olanjinka je napravio prekršaj, a onda se požalio na povredu. Šutirao je Čolović, ali neprecizno.

53. minut - Gluščević ne može da nastavi meč, menja ga bivši igrač Partizana Nemanja Tomić.

50. minut - Naser Điga dobija žuti karton, Gluščević je oboren i leži na travi dok mu se ukazuje pomoć.

46. minut - Izmene u ekipi Radničkog, umesto Popovića na terenu je Jovanović. Teren je napustio Sahli, a ušao je Bevis. Bizarna situacija, Miloš Vidović je ušao sa klupe, međutim nije bio u protokolu, tako da nije mogao da istrči na teren.

45. minut GOOOOL - Ivanić majstorijom vraća Zvezdi prednost.

37. minut GOOOL- Činedu donosi poravnanje. Šutirao je Sahli iz nezgodne pozicije, odbranio je Glazer, ali je lopta došla do Činedua kome nije bilo teško da postigne gol.

33. minut - GOOOOL- Ponovo Olanjinka na sistenciju Lučića. Mladi fudbaler Zvezde je prošao po levoj strani, sjajnim driblinzima je napravio pometnju u odbrani Radničkog, uposlio je Olanjinku koji postiže svoj drugi gol u pet minuta prelepim udarcem.

29. minut - GOOOOL - Olanjinka poravnava rezultat.

26. minut - Još jedna sjajna prilika za Radnički, istračao je kontru Činedu, odlično ga je uposlio Čolović. Na kraju je pogrešio napadač Radničkog, želeo je da doda, iako je mogao i sam da postigne pogodak. Kragujevčani su izuzetno opasni iz kontre.

21. minut - GOOOL - Radnički vodi, strelac je Gluščević.

16. minut - Kakva šansa za Zvezdu, Ivanić je napravio dar mar u protivničkom kaznenom prostoru. Uposlio je Ndiajea koji iz dva pokušaja nije uspeo da savlada golmana Radničkog.

13.minut - Sahli pravi prekršaj na polovini terena, sprečava kontru Zvezde i dobija žuti karton. Prva javna opomena za fudbalere Radničkog.

11.minut - Prilika za Crvenu zvezdu. Oboren je Mirko Ivanić, Hvang je izveo slobodan udarac, centrirao je, a neprecizan je bio Điga.

5.minut - Žuti karton za Srđana Mijailovića. Oborio je defanzivac Zvezde Gluščevića i zaradio prvu javnu opomenu. Sali je šutirao iz slobodnog udarca ali pravo u ruke Glazera.

2. minut - Prva prilika za Radnički, Čolović je izažao pred Glazera, ali je čuvar mreže Crvene zvezde zaustavio udarac.

14.30 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Radnički 1923 - Crvena zvezda.

Zvezda, neočekivano, ima već dva poraza u šest odigranih mečeva i svaki naredni kiks mogao bi da joj dodatno poremeti šampionske planove.

Na drugoj strani je Radnički koji se muči i ove sezone - trenutno je pretposlednji na tabeli sa samo dve pobede.

Kanga se nalazi u startnoj postavi šampiona Srbije, a tu su još za razliku od meča protiv Jang Bojsa i Lučić i Olanjinka.

Radnički 1923 - Crvena Zvezda 2:4

( Gluščević 21., Činedu 37. - Olanjinka 29., 33.  Ivanić 45., 66.)

Sastavi ekipa:

Radnički: Leković, Popović, Pecelj, Zorić, Radovanović, Gluščević, Mitrović, Ristić, Čolović, Činedu, Sali.
Crvena zvezda: Glazer, Điga, Dragović, Mijailović, Hvang, Kanga, Ivanić, Bukari, Lučić, Olajinka. Endiaje.

Glavni sudija meča na "Čika Dači" je Novak Simović iz Lovćenca. Pomagaće mu na terenu Nemanja Petrović i Miloš Simović dok su Dejan Trifković i Uroš Stojković zaduženi za VAR. Četvrti sudija je Stanko Ostraćanin.