AKTIVNO VEČE ZA SRBE U SERIJI A: Majstorija Samardžića protiv šampiona, prvi poraz Intera!

27.09.2023

22:42

Torino ostao bez bodova u prestonici.

Lazar Samardžić

Fudbaleri Intera doživeli su prvi poraz u sezoni, pošto su u šestom kolu Serije A kod kuće izgubili od Sasuola sa 2:1.

"Neroazurima" nije pomoglo ni to što su na poluvremenu imali prednost, do koje ih je doveo Denzel Damfris pogotkom u sudijskoj nadoknadi.

Nedim Bajrami je u 54. minutu doneo izjednačenje gostima iz Ređo Emilije, a preokret i pobedu Domeniko Berardi devet minuta kasnije.

Srpski reprezentativac Uroš Račić je čitavu utakmicu ispratio sa klupe za rezerve.

Branilac titule Napoli je na svom terenu pobedio Udineze rezultatom 4:1.

Pjotr Zjelinski je u 19. minutu načeo mrežu "zebri", Viktor Osimen je u 39. duplirao prednost šampiona, a na 3:0 je u 74. minutu povisio Hviča Kvaratskelija.

Lazar Samardžić, koji je sa klupe Udinezea ušao u 58. minutu, je smanjio zaostatak gostiju u 81. minutu, ali je već u 82. konačan rezultat postavio Đovani Simeone.

U istom terminu je i Lacio na Olimpiku sa 2:0 pobedio Torino.

Golova u Rimu nije bilo tokom prvog poluvremena, a Lacio je poveo u 56. minutu kada je Matijas Vesino zatresao mrežu "bikova". Matija Zakanji je potom u 75. minutu rešio pitanje pobednika.

Celu utakmicu je na golu Torina stajao Vanja Milinković-Savić, dok su Nemanja Radonjić i Ivan Ilić ušli sa klupe i odigrali poslednjih pola sata.