POČELA PRIMERA: Košmarno veče za srpske fudbalere!

00:05

Domaće ekipe ostale bez ijednog boda na startu nove sezone.

Nemanja Gudelj

Utakmicom Almerija - Rajo Valjekano započeta je nova sezona španske Primere.

Na tom meču pobedu su odneli gosti, koji su slavili sa 2:0, a oba gola dali su iz penala.

Rajo je poveo u 20. minutu kada je sa bele tačke precizan bio Isi Palazon, a to je osam minuta kasnije ponovio Rendi Nteka.

Ceo meč za poraženi tim odigrao je reprezentativac Srbije Srđan Babić, dok je nekadašnji napadač Partizana Marko Milovanović dobio šansu u poslednjih osam minuta.

Ubrzo posle toga je na "Ramon Sančez Pishuanu" odigran derbi prvog kola La Lige, između Sevilje i Valensije.

Ta utakmica završena je pobedom gostiju, rezultatom 2:1.

Golova nije bilo u prvom poluvremenu, a "slepi miševi" su prvi zatresli mrežu, pošto je na isteku jednog sata igre precizan bio Muktar Dijakbi.

Izjednačenje Sevilji doneo je Jusuf En Nesiri u 70. minutu, ali se ključni momenat desio u 81. kada je Loik Bade dobio crveni karton i na taj način ostavio domaće sa igračem manje.

Brojčanu prednost je Valensija iskoristila u 89. minutu, kada je pobedonosni pogodak postigao Havi Guera.

Kod Andalužana je čitav meč odigrao Nemanja Gudelj, dok je Marko Dmitrović presedeo utakmicu na klupi. Na suprotnoj strani u protokolu nije bilo Uroša Račića.