BAHAR DEBITOVAO POBEDOM: Gobeljićeva GOLČINA je ono zbog čega se voli fudbal! (VIDEO)

26.06.2023

19:44

Crvena zvezda upisala trijumf na startu priprema za novu sezonu.

Fudbaleri Crvene zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom su započeli letnje pripreme, pošto su u prvoj kontrolnoj utakmici savladali selekciju Grada Užica rezultatom 3:1 (2:1).

Meč je odigran na stadionu "Radomir Antić" u Užicu, a to je ujedno bio i debi Baraka Bahara na klupi šampiona Srbije.

Izraelac je na sartu meča promovisao novog kapitena crveno-belih, a startnu postavu činili su:

Glazer - Vigo, Milunović, Dragović, Rodić - Stamenić, Kanga - Mitrović, Ivanić, Katai - Mijatović.

Zvezda je povela u 19. minutu kada je Jovan Mijatović zatresao mrežu domaće ekipe, posle dodavanja Stefana Mitrovića sa desne strane.

Međutim, usledio je hladan tuš za crveno-bele, pošto je u 32. minutu precitnim udarcem Omrija Glazera matirao Nikola Lazović, koji je poravnao rezultat.

U novo vođstvo goste iz Beograda je 10 minuta kasnije doveo Aleksandar Katai, koji se odlično snašao u gužvi u kaznenom prostoru Užičana.

Na poluvremenu je Bahar zamenio čitav tim, pa su u drugom delu zaigrali:

Vasiljević - Nedeljković, Mijailović, Gobeljić, Nikolić - Ado, Srnić (od 76. Stanković) - N. Mituljikić (od 76. J.Mituljikić),  Šljivić, Prucev - Lučić.

Najlepši detalj na utakmici viđen je u 63. minutu, kada je iskusni univerzalac Marko Gobeljić iz voleja postigao evrogol.

Veliku šansu da dodatno uveća prednost crveno-belih imao je Jovan Mituljikić u 78. minutu, ali je golman Stefan Đoković zaustavio njegov šut u situaciji 'jedan na jedan'.

Zvezda je potom još bliža četvrtom golu bila u 85. minutu, kada je Šljivić glavom pogodio stativu, a onda i u 89. kada je okvir gola zatresao Vladimir Lučić.