LALATOVIĆ ISPAO IZ SUPERLIGE: Mladost GAT se vraća u Prvu ligu Srbije!

22.05.2023

19:59

U poslednjem kolu biće vrlo dramatično.

Sve četiri utakmice pretposlednjeg kola plej-auta Superlige Srbije odigrane su u ponedeljak, u istom terminu.

Važnu pobedu su na svom terenu ostvarili fudbaleri Radnika iz Surdulice, koji su sa 2:1 savladali Kolubaru.

Surduličani su oba gola postigli iz penala. Prvo je Andrija Radulović bio precizan sa bele tačke u 16. minutu, a u 47. je sa istog mesta pogodio Petar Kunić. Na drugoj strani je direktno iz slobodnog udarca mrežu Radnika zatresao Damir Sadiković u 27 minutu.

Spartak iz Subotice je u Nišu rezultatom 1:0 trijumfovao protiv Radničkog. Jedini pogodak na tom meču postigao je Srđan Hrstić u 14. minutu.

Sa 1:0 je u gostima pobedila i lučanska Mladost protiv Javora, a pobedonosni gol bio je delo Nikole Jojića u 83. minutu.

Mreže su mirovale samo u Novom Sadu, gde su 0:0 odigrali Mladost GAT i Napredak.

Posle ovih utakmica, iz Superlige je ispala novosadska Mladost GAT, koju sa klupe vodi Nenad Lalatović, a koja je izgubila i teoretske šanse za opstanak.

Mesto koje takođe vodi u Prvu ligu Srbije trenutno drži Radnik sa 34 boda, koliko ima i Javor, koji uz Mladost iz Lučana zauzima mesto s kog se ide u baraž. Inače, Lučanci, kao i Radnički iz Niša imaju po 35 bodova.