28.04.2023

22:38

U Dortmundu će se danima tugovati zbog ovog kiksa.

Donjel Malen

Fudbaleri Borusije Dortmund napravili su veliki kiks, koji bi mogao da ih košta osvajanja titule prvaka Nemačke.

"Milioneri" su u 30. kolu Bundeslige remizirali sa Bohumom u gostima, rezultatom 1:1.

Domaći tim je poveo već u petom minutu preko Entonija Losilje, ali je samo dva minuta kasnije Karim Adejemi doneo Borusiji izjednačenje.

Međutim, na kraju se ispostavilo da je tada već postavljen konačan rezultat.

Veliko uzbuđenje dogodilo se i u 90. minutu kada je mrežu Bohuma zatresao iskusni štoper Mats Humels, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Ovim remijem je Borusija predala Bajernu pol-poziciju u borbi za titulu, pošto Bavarci sada imaju dva boda manje od tima iz Dortmunda, ali i meč manje, pa sve drže u svojim rukama.