PSŽ SLAVIO U MEČU ZA TITULU: Pehar stiže na Park prinčeva (VIDEO)

23:11

"Sveci" najbolji kada je to najpotrebnije.

Lionel Mesi i Kilijan Mbape

Fudbaleri Pari Sen Žermena ostvarili su pobedu koja bi mogla da bude ključna u borbi za titulu.

PSŽ je na svom terenu srušio ekipu Lansa rezultatom 3:1 (3:0) u derbiju 31. kola Lige 1.

Bio je to duel dva prvoplasirana tima na tabeli, koje je delilo šest bodova i gosti su eventualnim trijumfom mogli da priđu na tri poena zaostatka. Međutim, desilo se suprotno i sada "sveci" imaju devet bodova više od Lansa.

Smer u kom će ići utakmica određen je u 19. minutu kada je vezista gostiju Salis Abdul Samed dobio direktan crveni karton.

Pari Sen Žermen je iskoristio prednost igrača više i u razmaku od 31. do 40. minuta je dao tri gola.

Strelci su bili Kilijan Mbape, Vitinja i Lionel Mesi.

Utešni pogodak za Lans postigao je Pšemislav Frankovski na isteku jednog sata igre iz penala.