"STARA DAMA" ODIGRALA ZA STANKOVIĆA: Juve SRUŠIO Veronu - Srbi nezapaženi!

01.04.2023

22:45

Novi trijumf ekipe iz Torina.

FK Juventus

Fudbaleri Juventusa su savladali na svom terenu ekipu Verone sa 1:0 (0:0) u meču 28. kola italijanske Serije A.

Jedini gol na meču je postigao Moise Kean, koji je pogodio u 55. minutu susreta, nakon dodavanja Manuela Lokatelija.

U prvom delu susreta nismo videli golove, ali ni previše šansi, pa se na veliki odmor otišlo bez pogodaka.

Ipak, u nastavku se nije dugo čekalo na gol. Igrao se 55. minut meča kada je Lokateli asistirao napadaču "Stare dame", koji je uspeo da savlada Montipa i donese prednost svom timu.

Imala je domaća ekipa još prilika u nastavku, ali nisu uspeli da dupliraju prednost. Ipak, ispostavilo se da im je gol Keana bio sasvim dovoljnan da obezbede sva tri boda.

U ekipi Juventusa su Dušan Vlahović i Filip Kostić meč počeli sa klupe, a obojica su u igru ušli u drugom poluvremenu. Prvo je u 60. minutu napadač Srbije zamenio Keana, dok je šest minuta kasnije i Kostić istrčao na teren "Alijanc Arene", zameniši Huana Kvadrada. Kod gostiju, Darko Lazović nije bio ni u protokolu.

Ovakvom ishodu se najviše obradovao Dejan Stanković i njegova Sampdorija, pošto je Verona jedan od njihovih glavnih rivala u borbi za opstanak.

U narednom kolu Juventus će gostovati Laciju, dok će Verona na svom terenu ugostiti Sasuolo.