RUTINA NA VITALITIJU: Siti ZGROMIO Bornmut!

25.02.2023

20:36

Puleni Pepa Gvardiole opravdali ulogu favorita.

Mančester siti ubedljivo je savladao Bornmut na gostovanju u meču 25. kola Premijer lige rezultatom 4:1 (3:0).

Nije bilo nikakvih dilema na Vitaliti stadionu, ekipa Pepa Gvardiole je brzo rešila pitanje pobednika. Hulijan Alvarez je "otvorio" domaće golom u 15. minutu.

Golgetersku seriju nastavio je i Erling Holand, najbolji strelac Premijer lige pogodio je u 29. minutu posle dodavanja Fodena, a do kraja prvog poluvremena upravo je i Foden savladao Neta u 45. minutu.

U nastavku meča nešto sporiji ritam, ali je Siti apsolutno kontrolisao dešavanja na terenu. U 51. minutu gosti su postigli i četvrti gol, kad je sopstvenu mrežu nesrećno zatresao Mefam, dok je čast domaćina spasao Lerma pogotkom u 82. minutu.

Građani su novim trijumfom nastavili trku za Arsenalom. Siti je trenutno drugi sa dva boda manje od vodećih Tobdžija. Bornmut je 19. sa 21. bodom.