MODRIĆ UMALO TRAGIČAR: Real Madrid u finalu Svetskog klupskog prvenstva!

08.02.2023

22:16

Rezultat je, verovatno, previše ubedljiv.

Luka Modrić i Vinisijus Žunior

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Svetskog klupskog prvenstva u Maroku.

Izabranici Karla Anćelotija savladali su egipatski Al Ahli sa 4:1.

Španskom velikanu dugo je trebalo da stigne do vođstva. Igrao se 42. minut kada je Vinisijus Žunior pogodio za 1:0.

Na startu drugog poluvremena Federiko Valverde je povisio prednost na 2:0. Ipak, Egipćani se nisu predavali, pa su preko Alija Malula došli do 2:1. Tunišanin je bio precizan sa bele tačke u 65. minutu.

Nekoliko minuta kasnije Husein el Sahat propušta veliku priliku da izjednači na 2:2. Al Ahli je nastavio sa hrabrom igrom, imao je nekoliko opasnih napada, ali do drugog gola nije mogao.

Real je, preživeo nalete, a onda uz pomoć VAR-a dobio penal. Luka Modrić ga je izveo, ali ga je sjajni Mohamed El Šenavi pročitao i odbranio udarac.

Ipak, Madriđane nije stigla kazna, već su u nadoknadi vremena dali dva nova gola i na kraju ubedljivo savladali Al Ahli.

Rodrigo je prvo lepo lobovao El Šenavija, da bi u poslednjim trenucima meča debitant u dresu Reala Serhio Aribas postigao svoj prvenac i postavio konačnih 4:1.

Madriđani će se u velikom finalu sastati sa Al Hilalom, dok će Al Ahli u borbi za poziciju tri igrati protiv Flamenga.