BAJERN VIŠE NIJE LIDER: Union na ČELU Bundeslige, Ale postigao prvi gol nakon što je POBEDIO rak!

04.02.2023

17:50

Prštalo na sve strane, 19 golova na pet utakmica 19. kola Bundeslige.

Fudbaleri Union Berlina

Bajern Minhen, bar na kratko, više nije lider Bundeslige.

Prvu poziciju preuzeo je Union Berlin koji je u glavnom gradu Nemačke u okviru 19. kola savladao Majnc sa 2:1.

Kevin Berens doneo je prednost domaćinu u 32. minutu. Gosti iz Majnca izjednačili su u 78. minutu kada je Markus Ingvarsten pogodio sa penala. Ipak, samo šest minuta kasnije Džordan Sibaču donosi veliku pobedu Unionu.

Borusija Dortmund je na Vestfalenu do nogu potukla Frajburg sa 5:1 i sada ima isto broj bodova kao i Bajern, ali i meč više.

Gosti su igrali sa igračem manje od 17. minuta kada je drugi žuti, samim tim i crveni karton, dobio Kilijan Sidilija. Domaćin je to ubrzo iskoristio i poveo u 26. minutu golom Nika Šloterbeka.

Međutim, tik pred odlazak na odmor Frajburg je izjednačio na 1:1. preko Lukasa Holera.

U drugom poluvremenu potpuna dominacija Borusije, Karim Adejemi je u 48. pogodio za 2:1, a tri minuta kasnije prvi gol nakon pobede nad rakom postigao je Sebastijan Ale.

Sebastijan Ale

Do kraja utakmice strelci su bili još Džuljian Brandt i Đovani Rejna.

U preostalim mečevima Bohum je deklasirao Hofenhajm 5:2, a jedan od pet golova postigao je bivši fudbaler Partizana Takuma Asano, a strelac je bio i Erhan Mašović, Ajtranht je sa 3:0 pobedio Hertu, dok su Keln i Lajpcig jedini odigrali bez golova.

U subotu je na programu još jedan meč 19. kola, od 18:30 sastaju se Borusija Menhengladbah i Šalke.