08.01.2023

16:55

Ovo je bolno.

Fudbaleri Ajaksa po ko zna koji put ove sezone su razočarali svoje navijače.

Holandski velikan je na gostovanju u Najmehenu sa domaćim NEC-om odigrao samo 1:1 u okviru 15. kola Eredivizije.

Ovo je četvrti uzastopni meč bez trijumfa za Kopljanike iz Amsterdama.

Ajaks je poveo golom Dejvija Klasena u 38. minutu, a asistent je bio srpski reprezentativac Dušan Tadić.

NEC je odmah na startu drugog poluvremena izjednačio preko Landrija Dimate, koji je pogodio iz slobodnog udarca.

Ajaks je pokušavao da stigne do sva tri boda do kraja meča, imao je nekoliko dobrih prilika, ali nije uspeo da postigne drugi gol.

Amsterdamersi su sada na drugom mestu sa 31 osvojenim bodom, tri manje nego što ima vodeći Fejnord. Sa druge strane, klub iz Najmehena je deveti sa 18 poena.