30.10.2022

15:07

Svaka čast!

Luka Jović i Nikola Milenković

Fudbaleri Fiorentine igraju meč 12. kola Serije A protiv Specije, a posle prvih 45 minuta bilo je 1:1.

Odlične vesti sa ovog meča dobio je Dragan Stojković Piksi, ali i kompletna javnost u Srbiji.

Pogodak kojim je Fiorentina povela postigao je Nikola Milenković u 14. minutu i to posle sjajnog trzaja glavom i reakcije nakon kornera. Bio je ovo prvi pogodak Milenkovića ove sezone, a do sada je Srbin na terenu bio na 12 utakmica.

Fiorentina je pre ovog kola bila na 11. poziciji Serije A sa 11 osvojenih bodova, te ima imperativ pobede u utakmici protiv Specije.

Milenković je u Fiorentinu došao prvog jula 2017. godine iz Partizana u transferu vrednom 5,5 miliona evra.

Za Partizan je odigrao 44 utakmice na kojima je postigao četiri, a namestio jedan gol, te je osvojio titulu i dva Kupa. U Fiorentini je do sada bio 184 puta na terenu, 14 puta je pogodio, a dodao je još dve asistencije.

Što se nastupa za reprezentaciju tiče, trenutno ih je skupio 37, a uspeo je da postigne tri i namesti jedan pogodak.

Luka Jović se takođe našao u startnoj postavi Fiorentine protiv Specije i to su nove odlične vesti za Dragana Stojkovića Piksija. Povreda Vlahovića zabrinula je sve u Srbiji, tako da je veoma bitno da selektor ima još nekog napadača koji će igrati standardno i ući u formu pred Katar, pa je odlično što se Jović našao od prvog minuta na terenu.