NEZAPAMĆENA DRAMA NA BRIDŽU: Tehnologija i centimetri spasili Junajted!

22.10.2022

18:30

Svega je bilo na Stamford Bridžu.

Fudbaleri Čelsija i Mančester junajteda remizirali su 1:1 u okviru 13. kola Premijer lige.

U Londonu smo gledali sjajan meč, koji je svoju kulminaciju doživeo u poslednjim trenucima utakmice.

Gosti sa Old Traforda bili su dosta bolji rival u prvom poluvremenu i da na golu domaćina nije stajao fantastični Kepa Arizabalaga zasigurno bi stekli sigurnu prednost.

Ipak, Španac je činio čuda na svom golu, dva puta je fantastično zaustavio Markusa Rašforda, a onda je u 45. minutu imao i malo sreće kada je Entoni očajno šutirao pored gola iz veoma dobre pozicije.

U nastavku utakmice gledali smo nešto izjednačeniju borbu u kojoj je najbolju priliku propustio Trevor Čaloba, kada je glavom pogodio prečku.

Činilo se da golova neće biti, a onda čudesan završetak meča.

Prvo je Skot Mektominej bez ikakvog razloga rvačkim zagvatom oborio Armanda Broju, a sudija Stjuart Atvel opravdano pokazao na belo tačku.

Žoržinjo je u svom stilu rutinski savladao Davida de Heu i doneo prednost domaćinu od 1:0.

Ipak, Junajted u trećem četvrtom minutu nadoknade stiže do izjednačenja i to na kakav način. Bruno Fernandeš je sjajno centrirao, a Kazemiro je tu loptu glavom prosledio ka golu domaćina, Kepa je uspeo vrhovima prstiju da odbrani udarac, ali na njegovu žalost lopta je potom udarila u stativu, a zatim za nekoliko centimetra prešla gol-liniju.

Sudija Atvel je pogledao na sat, koji mu je pokazao da je lopta celim obimom prešla liniju, pa je usledilo veliko slavlje gostujućih navijača i igrača.

Na kraju podela bodova u velikom derbiju engleskog fudbala, koja najviše odgovara ostalim rivalima.