GOLEADE U LIGI ŠAMPIONA: Vlahović pogodio u pobedi Juventusa, Benfika odolela PSŽ-u, Čelsi ubedljiv protiv Milana! (UŽIVO)

05.10.2022

18:09

Odigrano je poslednjih šest utakmica u 3. kolu Lige šampiona, a pobede su zabeležili Juventus, Čelsi, Real, Mančester siti i Borusija Dortmund, dok su bodove podelili Benfika i PSŽ.

Dušan Vlahović

Fudbaleri Juventusa su slavili protiv Makabija iz Haife sa 3:1, a Dušan Vlahović je bio strelac drugog gola. Dugo su Izraelci odolevali, ali Rabio u 35. minutu donosi prednost domaćinu, a rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

Vlahović početkom drugog dela igre donosi 2:0 Juveu, nakon dodavanja Di Marije. Haifa preko Dina smanjuje, ali Rabio drugim golom osigurava pobedu Juveu.

Derbi večeri, ali samo na papiru, je odigran u Londonu. Čelsi je ubedljivo savladao Milan, rezultatom 3:0, a golove su postigli Fofana, Obamejang i Džejms. Veliku priliku je imao italijanski tim krajem prvog dela igre, ali je Rade Krunić promašio prazan gol, što je bio i ključan trenutak meča.

Real je stigao do pobede na "Santjago Bernabeu", rezultatom 2:1, a sva tri gola su viđena u prvom delu igre. U drugom poluvremenu je viđen veliki broj šuteva i šansi, ali se rezultat nije menjao do kraja.

U grupi G, ubedljive pobede su ostvarili Mančester siti i Borusija Dortmund. Siti je predvođen Halandom, koji je postigao dva gola, slavio sa 5:0, dok je Borusija "protutnjala" kroz Sevilju, a konačan rezultat je bio 4:1.

Benfika i PSŽ su podelili bodove, što odgovara i jednima i drugima. Mesi je postigao prelep pogodak i doveo Parižane u vođstvo, ali Danilo autogolom u 42. minutu postavlja konačnih 1:1.

Tok svih večernjih utakmica ste mogli uživo da pratite na portalu Republika.rs.

Liga šampiona se nastavlja već sledeće nedelje, a iste ekipe će igrati i tada, samo će se promeniti domaćinstvo.

LIGA ŠAMPIONA UŽIVO:

Čelsi-Milan 3:0 (Fofana 24, Obamejang 56, Džejms 62)
Real Madrid-Šahtjor 2:1 (Rodrigo 13, Vinisijus 28 - Zubkov 39)
Mančester siti-Kopenhagen 5:0 (Haland 7, 32, Kočolava og 39, Marez 55(p), Alvarez 78 )
Sevilja-Borusija Dortmund 1:4 (El Njesiri 51 - Gerero 6, Belingem 41, Adejemi 43, Brant 75)
Juventus-Makabi Haifa 3:1 (Rabio 35,83, Vlahović 50 - Din 77)
Benfika-PSŽ 1:1 (Danilo og 42 - Mesi 21)

ZAVRŠENE SU SVE UTAKMICE 3. KOLA LIGE ŠAMPIONA!

KRAJ U LISABONU Benfika i PSŽ su podelili bodove, oba gola su viđena u prvom delu igre.

I U LONDONU KRAJ: Čelsi dominantno do pobede, Milan je "pregažen" sa 3:0

GOTOVO U SEVILJI! Dortmund je sa 4:1 ubedljivo savladao domaćina.

KRAJ U TORINU! Juve je preživeo Makabi uz dva gola Rabioa i jedan Vlahoviča.

KRAJ I U MADRIDU! Real je slavio sa 2:1, svi golovi su viđeni u prvom poluvremenu.

GOTOVO U MANČESTERU! Siti je pobedio Kopenhagen sa 5:0 uz dva gola Halanda.

83. minut - GOOOOL! Rabio postiže novi gol! Juve ponovo ima dva gola prednosti.

75. minut - GOOOOL! Dortmund rešava pitanje pobednika! Brant je strelac, Sevilja deluje amaterski.

78. minut - GOOOOL! Petarda Sitija! Alvarez je strelac na dodavanje Mareza.

77. minut - GOOOOL! Makabi stiže do gola! Pogodio je Din. Inače, Vlahović je izašao iz igre.

62. minut - GOOOOL! Ris Džejms postiže gol! Čelsi dominira, Milan pred katastrofom!

64. minut - Vlahoviću poništen gol! Srpski napadač je postigao pogodak, ali je on nakon VARA poništenb zbog malog ofsajda!

56. minut - GOOOOL! Čelsi duplira prednost! Obamejang je strelac gola!

55. minut - GOOOOL! Siti nastavlja u istom ritmu! Pogodio je Marez sa bele tačke, Kopenhagen se "smeši" katastrofa!

51. minut - GOOOOL! El Njesiri postiže pogodak! Sevilja smanjuje rezultat, može li do iznenađenja?

Vlahović postiže pogodak protiv Makabija

50. minut - GOOOOL! Dušan Vlahović je strelac! Nova asistencija Di Marije koji je ostavio Vlahovića samog na celoj polovini, a srpski napadač je rutinski pogodio.

46. minut - Počela su druga poluvremena! Erling Haland je napustio teren, mesto njega je ušao Palmer.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Videli smo čak 13 golova na šest mečeva.

43. minut - GOOOOL! Dortmund dominira u Sevilji! Ispao je Gudelj, a Adejemi stiže do pogotka.

42. minut -  GOOOOL! Benfika stiže do izjednačenja! Autogol Danila, Portugalci su bolji rival u prvom delu igre.

41. minut - GOOOOL! Sevilja stiže do drugog pogotka! Strelac je Džud Belingem.

Fudbaleri Borusije slave gol u Sevilji

39. minut - GOOOOL! Siti "uništava" Dance! Postigli su Danci komičan autogol, kojim su Englezi stigli do ubedljivog vođstva.

39. minut - GOOOOL! Šahtjor stiže do pogotka! Zubkov je strelac na "Bernabeu".

35. minut - GOOOOL! Vodi i Juventus! Probili su fudbaleri torinskog kluba odbranu Makabija, Rabio je strelac!

32. minut - GOOOOL! Ponovo Haland! Našao se Norvežanin na pravom mestu i pogodio na praznu mrežu.

Trenutak kada je Haland postigao prvi gol

28. minut - GOOOOL! Real stiže do 2:0! Lepa akcija Madriđana, Vinisijus je izbegao ofsajd i duplirao prednost svoje ekipe.

23. minut - GOOOOL! Vodi i Čelsi! Fofana se najbolje snašao posle kornera i doveo "Plavce" u vođstvo.

21. minut - GOOOOL! Leo Mesi je strelac! Prelepom "kiflom" sa ivice kaznenog prostora dovodi Parižane u prednost.

20. minut - Poništen crveni karton! Igrač Sevilje El Nesiri je dobio crveni karto, ali je VAR promenio sudijsku odluku.

13. minut - GOOOOOL! Vodi Real Madrid! Strelac je Rodrigo.

12. minut - Nova velika šansa za Vlahovića! Porbio je Kostić, dodao loptu srpskom napadaču, ali je ovaj promašio prazan gol.

11. minut - Prva šansa za Vlahovića, ali brani Koen, golman Izraelaca.

7. minut - GOOOOL! Mančester siti stiže do gola! Strelac je, naravno, Erling Haland, koji je načeo mrežu Kopenhagena.

6. minut GOOOOOL! Borusija Dortmund vodi 1:0! Gerero je strelac, prelepim golom je savladao golmana Sevilje.

1. minut - Krenuli su mečevi.

UVOD

20:51 - Završene su i prve utakmice danas. Lajpcig je savladao Seltik sa 3:1, dok je Salzburg sa 1:0 pobedio Dinamo Zagreb.

20:45 - Takođe, Nemanja Gudelj je večeras starter za ekipu Sevilje.

20:12 - I Vlahović i Kostić se nalaze u startnoj postavi Juventusa.

20:10 - Na klupi Sitija su ostali Fil Foden i Kevin de Brujne, ali se u startnih 11 nalazi Erling Holand.

20:05 - Ovako izgledaju tabele pred večerašnje mečeve:

Posle dva kola, Juventus je bez i jednog boda, pa mu je pobeda večeras imperativ. Sa druge strane, Izraelci su nekoliko puta ove sezone pokazali da su "tvrd orah" i da će Italijani morati da se pomuče za tri boda.

Derbi večeri se igra u Londonu, gde će Čelsi dočekati Milan. "Plavci" imaju samo bod iz dva kola, pa se slično Juventusu, nadaju pobedi večeras.

U ostalim utakmicama, Real će na svom stadionu, protiv Šahtjora, probati da se iskupi za kiks u prvenstvu. Nezaustavlijivi Siti, koji je za vikend pregazio ekipu Junajteda, dočekuje Kopenhagen, koji će probati da izbegne katastrofu na "Itihadu".

Neizvesno će biti u Sevilji, gde Španci dočekuju ekipu Borusije iz Dortmunda, a u Lisabonu će igrati Benfika i PSŽ, dve ekipe sa maksimalnih šest bodova iz dve utakmice