Ne pobeđuje uvek bolja ekipa: Partizan ne može biti zadovoljan bodom!

20:41

Fudbal ume da bude nepravedan.

FK Partizan-FK Nica

Hrabri Partizan stigao je samo do boda u duelu sa francuskom Nicom.

Šokantno je počeo meč u Humskoj. gosti su već u 2. minutu stigli do prednosti nakon velike greške odbrane srpskog vicešampiona, ali su se puleni trenera Gordana Petrića vrlo brzo vratili u meč i slobodno se može reći da su svih 90. minuta bili konkretniji.

Možda najbolju priliku za osvajanje sva tri boda propustio je Rikardo Gomeš u 70. minutu, ali je njegov udarac iz povoljne prilike završio preko gola golmana Šmajhela.

Crno-beli nakon dva odigrana kola imaju isto toliko osvojenih bodova, a u narednom kolu sastaće se sa ekipom Kelna koja je večeras savladala Slovacko rezultatom 4:2.

Partizan : Nica

1:1 (0:1)

/Dijabate 60`; Dž. Brajan 2`/

- Drugo poluvreme:

Kraj utakmice.

90+3. min: Lepa prilika za crno-bele, ali je Lutovac loše zahvatio loptu i ona odlazi daleko pored gola.

Još četiri minuta će se igrati u Humskoj.

85. min: Izmena u Nici. Iz igre izlazi strelac pogotka za Nicu.

83. min: Kombinacija Baždar-Lutovac, ali su Francuzi imali mnogo sreće. Lopta je otišla u korner.

81. min: Dvostruka izmena u ekipi Nice.

78. min: Nova izmena u ekipi crno-belih. Traore napušta igru, a na teren izlazi Baždar.

75. min: Dobra prilika za goste iz Francuske, ali Igor Vujačić pravovremeno interveniše. Napadač Nice je istovremeno načinio i prekršaj.

70. min: Neverovatna šansa za Partizan. Dijabate je "kao na tacni" uposlio Rikarda Gomeša, a ovaj je neometan od igrača Nice uspeo da loptu pošalje preko gola.

69. min: Izmena u Partizanu. Umesto Andradea u igru ulazi Lutovac.

68. min: Sjajna prilika za crno-bele, ali udarac Uroševića završava pored gola.

65. min: Koliko je samo sreće imao Partizan. Diop je udarcem glavom lobovao golmana Partizana, ali je lopta pogodila stativu i završila u Popovićevim rukama.

63. min: Prva izmena u ekipi Nice. Umesto Iliea u igru je ušao Diop.

63. min: Još jedan prodor Dijabatea po desnom krilu. Ušao je u šesnaesterac, ali je odbrana gostiju intervenisala u poslednjem trenutku.

60. min: GOOOOOL: Partizan stiže do izjednačenja. Akcija Rikardo, Natho i Dijabate i trese se mreža Francuza - 1:1.

57. min: Neverovatna šansa za fudbalere Nice. Odlično je Pepe uposlio Labordu, ali je ovaj u momentu kada se očekivao pogodak uputio katastrofalan udarac koji je završio daleko od okvira Partizanovog gola.

54. min: Probao je Pepe iz slobodnog udarca sa 18 metara, ali lopta odlazi iznad prečke Partizanovog gola.

52. min: Imaće fudbaleri Nice slobodan udarac iz izgledne prilike. Zbog prekršaja Hamidu Traore dobija žuti karton.

Mirna igra u uvodnih pet minuta drugog poluvremena.

Počinje drugo poluvreme.

- Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena.

45+2. min: Odličan udarac Andradea, ali Šmajhel brani.

44. min: Kakva prilika za Partizan. Tri puta su crno-beli upućivali udarac ka golu Šmajhela, ali su se fudbaleri Nice na maestralan način odbranili.

39. min: Sjajan centaršut Natha. Usledila je velika gužva u šesnaestercu gostiju, ali uspevaju Francuzi da otklone opasnost.

34. min: Dijabate je uzeo jednu loptu na sredini terena, stuštio se ka golu gostiju, ali je u odlučujućem trenutku izgubio korak.

29. min: Dva uzastopna kornera imali su crno-beli, ali promene rezultata nema.

28. min: Sjajnu priliku imao je Dante, ali je njegov udarac glavom zaustavio Popović.

26. min: Velika prilika za Nicu imao je Labord, ali je golman Popović odlično intervenisao.

23. min: Izborio se Rikardo Gomeš za jednu loptu, ali nije ispraćen od strane saigrača.

22. min: Novi korner za Partizan, ali Igor Vujačić nije uspeo da zahvati loptu na način na koji je to želeo. Opasnosti po gol Šmajhela nema.

15. min: Nakon vodećeg pogotka punih 13 minuta igre bilo je potrebno Nici da uđe u kakvu takvu šansu, ali je odbrana crno-belih smireno reagovala.

15. min: Pokušao je i Andrade da oproba udarac iskosa sa leve strane, ali je lopta završila pored gola.

12. min: Odlično je Dijabate prošao po desom krilu. Usledio je upotrebljiv centaršut, ali interveniše odbrana Nice. Usledio je korner nakon kojeg nije bilo opasnosti po gol francuske ekipe.

9. min: Novi napad srpskog vicešampiona, ali je Dijabate bio u ofsajdu.

6. min: Prvi napad Partizana. Lepo je lopta ubačena sa pozicije desnog krila, ali je odbrana Francuza dobro intervenisala. U nastavku akcije pokušao je i Rikardo Gomeš, ali promene rezultata nema

2. min. - GOOOOOL: Vodi Nica. Strelac je Džo Brajan. Smušena odbrana crno-belih loše je bila postavljena pa je fudbaleru francuske ekipe bilo lako da zatrese mrežu udarcem iskosa sa leve strane - 0:1.

Utakmica počinje. Prvi sa centra kreću fudbaleri Nice.

Ekipa Partizana ped meč sa Nicom

Pre početka susreta odata je počast nedavno preminulom Korneliju Kovaču.

- Sastav Partizana:

Popović, Živković, Marković, Vujačić, Urošević, Fejsa, Traore, Natho, Dijabate, Andrade, Rikardo Gomeš.

- Uvod:

Na startu nove sezone grupne faze Lige konferencija, ekipa trenera Gordana Petrića je nesrećno ostala bez sva tri boda protiv ekipe Slovacko. Imal i su crno-beli i rezultatski deficit i igrača manje na terenu, ali je na kraju "slađi" bod otišao na konto češke ekipe.

Sa druge strane remi su ostvarili i fudbaleri Nice koji su kod kuće remizirali sa ekipom Kelna.