ZVEZDA SE DUGO MUČILA, PA ZGAZILA JAVOR: Milojević debitovao pobedom na klupi crveno-belih!

27.08.2022

18:05

Nova tri boda za srpskog šampiona.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Javor iz Ivanjica sa 2:1 u okviru 8. kola Mozzart Superlige Srbije.

Crveno-beli su učvrstili prvu poziciju i imaju 18 osvojenih bodova iz šest odigranih mečeva. Sa druge strane, Ivanjičani su ovim porazom prekinuli seriju dobrih rezultata i trenutno su osmi sa 11 bodova.

Miloš Milojević je tako na uspešan način debitovao na klupi srpskog šampiona. Odlučio se da dosta promeša sastav, pa u timu nije bilo Kataija, Ivanića, Bukarija, Milunovića, Rodića...

Prvu priliku na utakmici imao je Javor, ali se Gigić spetljao u izglednoj poziciji, pa je poslao loptu preko gola. Ubrzo je u sličnom maniru uzvratio Ohi, koji je takođe šutirao preko gola u 11. minutu.

Samo pet minuta kasnije Mitrović sjajno pronalazi Norvežanina, a ovaj preciznim udarcem šalje loptu u mrežu gostiju, pa je domaćin poveo sa 1:0.

Usledio je mirniji tempo igre, prilikom kojeg je Zvezda imala samo dva pokušaja sa distance preko Bena i Kangve.

Javor je igrao sasvim dobro i takva igra mu se isplatila u 30. minutu. Gigić je sjajno povukao loptu i centrirao sa desne strane i još bolje uposlio Milana Marčića, koji je lepim trzajem glavom savladao nemoćnog Borjana.

Mogla je Zvezda ubrzo do novog vođstva, ali je Kangva pogodio stativu. Do kraja prvog poluvremena beleži se i velika šansa Javora, koju je sjajnom odbranom sprečio Borjan.

Odmah na startu drugog dela igre Maričić je još jednom bio najviši u skoku, šutirao je izuzetno, ali pogodio samo prečku.

U 54. minutu Aleksandar Katai je zamenio Ohija, a Zvezda je momentalno zaigrala dosta bolje. Samo minut po ulasku u igru Katai je imao sjajnu šansu, ali ga je golman Bulić još bolje zaustavio.

Mogao je Javor do drugog gola u 60. minutu, ali je strahovit udarac Ibrahima Tanka završio malo pored Borjanovog gola.

Mitrović je u 65. minutu propustio dobru priliku, ali je 13 minuta kasnije iskoristio dobru asistenciju Gobeljića i doneo prednost domaćinu od 2:1

Samo četiri minuta kasnije u listu strelaca upisuje se i El Fardu Ben na dodavanje Ibrahima Mustafe. Konačnih 4:1 postavio je rezervista Veljko Nikolić lepim udarcem u 90. minutu.

Na krau ubedljiva pobeda Crvene zvezde, iako stanje stvari na terenu to nije pokazivalo.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu,

Crvena zvezda - Javor Ivanjica 4:1 (1:1)

II POLUVREME

Kraj meča i pobeda Crvene zvezde od 4:1.

90 + 4. minut - Dukure bespotrbeno dobia drugi žuti, samim tim i crveni karton na 30-ak sekundi pre kraja meča.

90. minut - GOOOOOL - Zvezda sada vodi ssa 4:1. Prelep pogodak rezerviste Velja Nikolića.

78. minut - GOOOOOL - Zvezda stiže do 3:1. El Fardu Ben preciznim udarcem rešava pitanje pobednika.

74. minut - GOOOOOL - Zvezda vodi sa 2:1. Sjajan napad crveno-belih, koji je golom krunisao Stefan Mitrović. Asistent je Marko Gobeljić.

69. minut - Zvezda napada, ali i dalje ne može do gola.

65. minut - Veliku priliku propušta Stefan Mitrović... Žuti karton dobija Bulić, golman Javora, zbog protesta.

63. minut - Izlaze Azarov i Kangva, ulaze Mustafa i Milunović... Opasan pokuša Kataija iz slobodnjaka, lopta završila na golu Javora.

60. minut - Izuzetan udarac Tanka, lopta je prozujala pored Borjanove desne stative.

55. minut - Fantastična šansa Kataija, Bulić fenomenalan.

54. minut - Aleksandar Katai menja Ohija.

51. minut - Opasan udarac Kange i sigurna odbrana Bulića.

46. minut - Krenulo je drugo poluvrem Marakani. Marčić je ponovo sjajno skočio, ali je ovog puta pogodio prečku.

I POLUVREME

Poluvreme na Marakani, Zvezda - Javor 1:1.

45 + 4. minut - Žuti karton za Stefana Mitrovića.

45. minut - Vidi se krv na licu Iraklija Azarova.

41. minut - Borjana spašava Zvezdu, opasan napad Javora i dobra odbrana kapitena srpskog šampiona.

37. minut - Dobar napad Zvezde i stativa Kangve.

30. minut - GOOOOOL - Javor je izjednačioo na 1:1. Gigić je sjajno povukao loptu i centrirao sa desne strane i još bolje uposlio Milana Marčića, koji je lepim trzajem glavom savladao nemoćnog Borjana.

28. minut - Sada je probao i Kangva, ali isto kao Ben, slabo.

27. minut - SLab pokušaj Bena sa distance.

16. minut - GOOOOOL - Crvena zvezda vodi sa 1:0, strelac je Ohi Omoižuanfo. Norvežanin je sigurnim udarcem savladao golmana Javora posle dodavanja Stefana Mitrovića.

11. minut - Ohi šutira preko gola iz dobre pozicije, prva šansa crveno-belih.

2. minut - Gigić propušta veliku priliku za Javor.

1. minut - Krenuo je meč na Marakani!

Uvod

20:30 - Tribine stadiona Rajko Mitić nisu dobro popunjene za ovaj duel.

20:01 - Poznati su i sastavi za ovaj duel. Trener crveno-belih Miloš Milojević potpuno je promešao karte, pa u timu nema Aleksandra Katija, Mirka Ivanića, Osmana Bukarija, Milana Rodića i Nemanje Milunovića.

Borjan - Gobeljić, Eraković, Dragović, Azarov - Sanogo, Kanga - Ben, Kangva, Mitrović - Ohi

Javor: Vulić - Nikolić, Tolčić, Obradović, Đukić - Dukure, Maričić - Janjić, L.Luković, Kembel - Gigić.