Superliga Srbije: Remi u Subotici, Nišlije došle do velikog preokreta i pobede!

26.08.2022

20:09

Fudbaleri Radničkog iz Niša stigli su do druge prvenstvene pobede ove sezone.

Oni su do nje došli posle veoma uzbudljivih 90 minuta i preokreta protiv ekipe Napretka iz Kruševca, 3:2 (1:2).

Loše je počelo po Nišlije, već u trećem minutu ostali su sa deset igrača zbog isključenja Kamerunca Jamkama, da bi ubrzo usledio nokaut u vidi dva brza gola Kruševljana.

Prvo je u petom minutu Nemanja Krstić iz slobodnog udarca postigao gol za 0:1, da bi samo minut kasnije mrežu Nišlija posle brze kontre preciznim udarcem sa 20 metara zatresao i Nebojša Bastajić.

Ipak, u 12. minutu igračke snage su izjednačene, isključen je upravo Bastajić, pošto je laktom udario Aksentijevića u bradu.

FK Radnički Niš

To je dalo krila Nišlijama koju su u 27. minutu preko Saše Marjanovića stigli do 1:2 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku, isti igrač, koji je nedavno došao baš iz redova Napretka, u 55. minutu uspeo je da izjednači na 2:2, da bi do pobede, Radnički stigao u 80. minutu preko Nikole Štulića.

Radnički u utorak 30. avgusta gostuje Vojvodini u Novom Sadu, dok Napredak istog dana dočekuje Mladost GAT.

U Subotici su igrali Spartak i TSC iz Bačke Topole i tamo nije bilo golova.

I jednima i drugima je to bio četvrti remi od početka sezone u Superligi.

U narednom kolu Spartak u utorak gostuje Novom Pazaru, dok TSC dan kasnije dočekuje Radnički 1923.