“PARNI VALJAK” SAMLEO HAMRUN! Partizan na korak od plasmana u grupnu fazu Lige konferencija! (VIDEO/FOTO GALERIJA)

18.08.2022

17:11

Crno-beli u prvoj utakmici u plej-ofu za plasman u Ligu konferencija pobedili malteški klub sa 4:1, a već posle 33 minuta igre bilo je 3:0.

Fudbaleri Partizana

Gordan Petrić, novi trener Partizana nije mogao da sanja bolji debi na evropskoj sceni!

Njegovi izabranici nalaze se na korak od plasmana u grupnu fazu Lige konferencija pošto su u prvoj utakmici u plej-ofu savladali malteški Hamrun Spartans sa 4:1.

Pred desetak hiljada gledalaca na stadionu u Humskoj ulici, “parni valjak” samleo je goste posle samo 33 minuta igre u Beogradu.

Rikardo Gomeš savladao je Bonela u 15. minutu, desetak minuta kasnije pogodio je kapiten Slobodan Urošević, a radovao se i Fuseni Dijabate u 33. minutu.

Detalj sa utakmice Partizana i Hamruna

Odigrao je Hamrun odlično drugo poluvreme, daleko bolje od prvog, a nagrada je stigla u vidu pogotka u 52. minutu kada je posle kornera Žilaumjer matirao Popovića.

Ipak, Partizan je vratio +3 na svoju stranu kada su Rikardo i Andrade odigrali dupli pas, a vezista se odlično snašao i postigao gol.

Patrik Andrade slavi pogodak

Revanš meč na Malti igra se 25. avgusta od 20 časova.

Tok susreta mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Rikardo Gomeš, Kvinsi Menig i kapiten Slobodan Urošević

Partizan - Hamrun 4:1 / Rikardo 15, Urošević 25/ Dijabate 33/ Žilaumjer 51, Andrade 77

Stadion: Stadion Partizana

Sudija: Filip Glova (Slovačka)

Sastavi:

Partizan (3-4-3): Popović - Marković, Vujačić, Saničanin - Živković, Fejsa, Andrade (82  Jović), Urošević – Dijabate (90 Baždar), Menig (59 Belić), Rikardo (90 Terzić).

Hamrun (3-4-3): Bonelo, Korbalan, Bjeličić, Borg, Ederson (73 Montelebo), Kamezuli, Prša, Žilaumjer, Džoni (72 Dodo), Korbalan (78 Sou), Nedeljković (46 Mašike).

UŽIVO
PARTIZAN - HAMRUN 4:1
II POLUVREME

Kraj utakmice u Humskoj! Partizan je na korak od plasmana u Ligu konferencija pošto je u prvoj utakmici plej-ofa pobedio malteški Hamrun sa 4:1.

90+4. minut - Popović dvaput uspešniji posle šuteva protivničkih fudbalera.

Detalj sa utakmice Partizan - Hamrun u Beogradu

90+2. minut - Baždar je krenuo u kontru, ali je brzo izgubio loptu.

86. minut - Dijabate je bio blizu za drugi pogodak, ali je jedan od defanzivaca gostiju izbio loptu uklizavanjem

77. minut - GOOOOOOOL! Dupli pas Rikarda i Andradea i pogodak veziste Partizana koji se odlično snašao između par igrača gostiju.

69. minut - Lep pas Belića za Dijabatea čiji je šut izblokiran od strane Kamenzulija.

66. minut - Kapiten gostiju Borg dobio je žuti karton zbog faula nad Rikardom.

Detalj sa utakmice Partizan - Hamrun

57. minut - Zamalo da Hamrun dođe do drugog gola. Na sreću, Popović se odlično postavio posle centaršuta iz prekida i udarca glavom rivala.

51. minut - GOOOOOL! Žilaumjer posle kornera uspeva da savlada Popovića i smanji prednost Partizana.

46. minut - Počelo drugo poluvreme.

I POLUVREME

Kraj prvog poluvremena u Humskoj: Partizan vodi protiv Hamruna 3:0 golovima Rikarda, Uroševića i Dijabatea.

45+1. minut - Gosti su imali slobodan udarac sa 35 metara, Popović je nesigurno intervenisao i ispustio loptu, a Džoni ga je udario kolenom u glavu.

Lopta je završila u mreži, ali sudija Filip Glova opravdano je dosudio faul i poništio pogodak.

Igrači Partizana se bune zbog faula nad Popovićem, sudija Glova poništava pogodak

38. minut - Ederson umalo da savlada svog golmana! Centrirao je Živković posle kornera, vezista je izbacio loptu tik iznad prečke.

35. minut - Solidan pokušaj Uroševića sa distance, lopta odlazi daleko od okvira gola.

33. minut - GOOOOOOL! Kontra Partizana, povukao je Andrade do Meniga, potom mu je isti igrač vratio loptu, a Andrade je proigrao Dijabatea koji je lako matirao Bonela.

25. minut - GOOOOOOL! Kapiten Urošević pogađa posle kornera! Izveo je prekid Živković i poslao loptu na drugu stativu do Vujačića koji je pronašao levog beka.

15. minut - GOOOOOOL! Rikardo! Živković je ukrao loptu na gostujućoj polovini, proigrao Meniga, a ovaj dodao do Gomeša. Napadač se rutinski namestio i pogodio.

10. minut - Šutirao je Menig sa ivice šesnaesterca, a Bonelo je odbranio i odbio loptu do Rikarda. Zakomplivao je napadač, poslao loptu u peterac, ali nikoga nije bilo od saigrača.

5. minut - Preterao je malo Džoni u driblinzima, na kraju šutirao i usledio je korner za goste posle kojeg nije bilo opasnosti.

Gordan Petrić i Branko Nišević

1. minut - Utakmica na stadionu Partizana je počela.