Zvezda 007! Četa Dejana Stankovića sa pola gasa ukrotila Voždovac i napravila dobru uvertiru za Makabi! (VIDEO)

13.08.2022

18:15

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Voždovac sa 4:0 u šestom kolu Superlige Srbije.

Crveno-beli su sa dva rana gola preko Pešića i Bukarija overila sedmu vezanu pobedu u svim takmičenjima i sa puno samopouzdanja idu na megdan Makabiju iz Haife u sredu od 21 čas u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona.

U finišu meča prvo je Ben pogodio za 3:0, a konačnih 4:0 postavlja Mirko Ivanić.

Zvezda je i dalje suvereni lider Superlige Srbije uz jedan meč manje protiv Vojvodine u drugom kolu.

Crvena zvezda - Voždovac

4:0

(Pešić 3, Bukari 8, Ben 84, Ivanić 88)

KRAJ MEČA!

Drugo poluvreme!

88. minut: Poker Crvene zvezde, Ivanić pogađa za 4:0!

84. minut: Ben cepa mrežu! 3:0 za Crvenu zvezdu!

83. minut: Udarac Srnića, fudbalski je iz prve uhvatio volej, ali nije pogodio mrežu.

77. minut: Finiš meča na Marakani. Zvezda rutinski privodi meč kraju.

68. minut: Velika šansa za Katija koji večeras deluje indisponirano. Traljavo je šutirao sa nekih 6-7 metara pravo u Krunića.

Aleksandar Katai na meču protiv Voždovca

63. minut: Putrić je lepim makazicama prekinuo monotoniju na Marakani. Borjan je bio na pravom mestu i zustavio ovaj udarac.

60. minut: Dosadan fudbal u nastavku meča, gosti bezuspešno "tuku" iz daljine. Do sutra mogu ovako...

54. minut: Ponovo se Katai obrukao u završnici akcije. I on je poput Kange plasirao loptu daleko do Autokomande.

51. minut: Voždovac iz petnih žila pokušava da dođe do gola Crvene zvezde, ali svaki napad se završava na nekih 20-ak metara od Milana Borjana.

46. minut: Slobodan udarac za Crvenu zvezdu iz izgledne pozicije, ali Kangin centaršut završava na Autokomandi.

PRVO POLUVREME!

Kraj prvog dela!

44. minut: Katai se obrukao promašivši prazan gol sa pet metara...

42. minut: Lepa akcija Voždovca nakon koje je usledio udarac Pantovića sa nekih 20-ak metara. Lopta odlazi pored gola.

33. minut: Snažan udarac Purtića sa preko 20 metara, ali nije mao sreće. Lopta je završila tik iznad prečke gola koji čuva Milan Borjan.

31. minut: Bližimo se finišu prvog dela meča. Zvezda rutinski čuva loptu na sredini terena i rano stečenu prednost.

22. minut: Mirniji preriod meča nakon furioznog starta Crvene zvezde!

8. minut: Crvena zvezda vodi sa 2:0, Ivanić je uposlio Bukarija koji je matirao Krunića.

5. minut: Uzvraća Voždovac, ali Purtić nakon kornera glavom pogađa stativu!

3. minut: Crvena zvezda vodi na startu meča! Pešić je petom (štiklom) matirao golmana Voždovca za 1:0!

Utakmica je počela minutom ćutanja povodom smrti legendarnog fudbalera Crvene zvezde Kirila Dojčinovskog.