14.07.2022

17:21

Fešta u Letoniji.

Fudbaleri Liepaje izbacili su predstavnika samoprklamovane države Kosovo iz kvalifikacija za Ligu konferencija.

Letonci su u prvom mreču poražni od Gnjilana sa 1:0, ali su u revanšu pred svojim navijačima slavili sa 3:1 i plasirali se u drugu rundu kvalifikacija.

Veliku ulogu u pobedi Liepaje imao je i srpski fudbaler Nemanja Belaković.

On je u igru ušao na početku drugog poluvremena, a trebalo mu je samo 19 minuta da postigne pogodak.

U 64. minutu zatresao je mrežu rivala i doneo svom timu prednost od 2:1. Bivšem đaku Partizana je ovaj gol mnogo značio, pa ga je proslavio skidanjem dresa, za šta je zaradio žuti karton.

Do kraja meča Liepaja je došla i do potpunog preokreta u međusobnom skoru golom Doda iz penala u 88. minutu i tako eliminisala predstavnika samoprozvane države Kosovo.

U 2. rundi kvalifikacija Letonce očekuje daleko teži posao, a rival će biti švajcarski Jang Bojs.