Veljko Birmančević vodi Malme ka Ligi šampiona! (VIDEO)

05.07.2022

19:17

Opravdali ulogu favorita.

Fudbaleri Malmea savladali su na domaćem terenu Vikingur sa 3:2 u prvom meču 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ekipa srpskog trenera Miloša Milojevića tako je napravila veliki korak ka narednoj kvalifikacionoj rundi, ali nije uspela da ostvari ubedljiviju pobedu, što se uoči duela svakako očekivalo.

Domaćin je poveo pogotkom Martina Olsona u 16. minutu. Ipak, gosti sa Islanda su preko Ingasona stigli do izjednačenja u 38. minutu.

Odmah nakon gola Ingason je dobio drugi žuti, samim tim i crveni karton, pa je Vikingur ostao sa igračem manje.

Malme je to ubrzo iskoristio, pa je golom Toivonena u 42. minutu poveo sa 2:1. Srpski reprezentativac Veljko Birmančević je u 84. minutu uspeo da povisi na 3:1 i činlo se da će švedski velikan sa velikom prednošću putovati na Island.

Ipak, da se to ne dogodi potrudio se Gudjonson, koji je u 93. minutu postavio konačnih 3:2.

Ranije tokom dana Pjunik i Kluž odigrali su u Jermeniji 0:0.