Kvalifikacije za EP: Srbija i Ukrajina odigrali nerešeno, odluka pada u poslednjem kolu!

04.06.2022

14:38

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije do 19 godina remizirala je rezultatom 1:1 protiv Ukrajine u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Orlići

“Orlići” su poveli u 18. minutu meča nakon gola Mihajla Ilića, fudbalera Partizana, kome je asistirao Nikola Knežević, član Crvene zvezde.

Ipak, samo četiri minuta kasnije Ukrajina je stigla do izjednačenja preko Ilije Kvasnitsija. Pred poslednji meč u kvalifikacijama ove dve reprezentacije su izjednačeni sa po četiri boda, a s obzirom da je i međusobni skor nerešen, u slučaju istog broja bodova odlučivaće gol razlika.

Srbija u poslednjoj rundi igra protiv Norveške, dok će Ukrajina za rivala imati Holandiju. Ukoliko se naša ekipa plasira na šampionat Evrope u Slovačkoj, igraće u Grupi B gde se nalaze Engleska, Izrael i Austrija.