DRAMA U KRAGUJEVCU: Lalatović JEDVA preživeo!

15:07

Ludnica u Kragujevcu.

Trener kragujevačkog Radničkog Nenad Lalatović

Nenad Lalatović i njegov Radnički iz Kragujevca na čudesan način su izbegli ispadanje iz Superlige Srbije.

Đavoli su na svom terenu savladali Proleter posle neverovatnog preokreta u samoj završnici, a rezultat je bio 2:1.

Na Čika Dači drama je krenula promašenim penalom Marka Mirića u 29. minutu igre. Gosti iz Novog Sada su to kaznili pogotkom Jovanovića u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

U tim trenucima Radnički je bio na konopcima i maltene na korak od relegacije u Prvu ligu Srbije.

Napadali su domaći svim silama u nastavku, ali do gola nisu mogli sve do 86. minuta. Dobili su novi penal, ovog puta odgovornost je preuzeo Nemanja Tomić, koji je za razliku od Mirića uspeo da pogodi metu.

Samo četiri minuta kasnije Maksimovič donosi preokret Kragujevčanima, za potpuni delirijum u Kragujevcu.

Na kraju pobeda Radničkog, sa kojom je stigao na poziciju 14 i ima ogromne šanse da izbori mesto u baražu za opstanak u ligi, sa druge strane Proleter se ovim porazom, najverovatnije, oprostio od driuštva najboljih srpskih klubova.