REDSI U FINALU: Liverpul GAZIO, Siti uspeo da ublaži poraz!

16.04.2022

16:55

Sjajan meč na Vembliju.

Sadio Mane

Fudbaleri Liverpula savladali su velikog rivala Mančester siti rezultatom 3:2 i plasirali se u finale FA Kupa.

Redsi su dominirali u prvom poluvremenu, posle kojeg su vodili sa neverovatnih 3:0.

Posle 17. minuta bilo je već 2:0, a strelci su bili Konate i Mane, koji je iskoristio katastrofalan kiks golmana Zakarija Stefena.

Mane tačno u 45. minutu postiže svoj drugi gol na meču, pa Klopova mašinerija na odmor odlazi sa tri gola prednosti.

Siti je zaigrao dosta bolje u nastavku, pa je već u 47. minutu preko Džeka Griliša smanjio na 2:1. Uspeli su Građani da postignu još jedan pogodak, strelac je bio Bernardo Silva.

Ipak, igrala se nadoknada vremena, pa Mančester nije uspeo da stvori još jednu priliku za izjednačenje.

Liverpul će u finalu igrati protiv pobednika duela Kristal Palas - Čelsi.