SENZACIJA U STAROJ PAZOVI: Srbija u kvalifikacijama za SP srušila najtrofejniju rperezentaciju svih vremena!

12.04.2022

16:05

Spektakularna pobeda naših fudbalerki.

Fudbalerke Srbije slave gol protiv Nemačke

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Nemačku rezultatom 3:2 na terenima Sportskog centra FSS u Staroj Pazovi, u okviru osmog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigla je Alegra Poljak u 36. minutu, a već u četvrtom minutu nastavka je prednost Srbije duplirala Jovana Damnjanović.

Detalj sa meča Srbija - Nemačka

Lea Šuler je na isteku časa igre prepolovila prednost Srbije, ali je Damnjanovićeva devet minuta kasnije još jednom zatresla mrežu za 3:1.

Na kraju, u drugom minutu sudijske nadoknade je Tabea Vasmut ublažila poraz gostujuće selekcije.

Detalj sa meča u Staroj Pazovi

Posle ove utakmice, Nemačka je prva u grupi H sa 21 bodom, dok je Srbija osvojila 18 i nalazi se na drugoj poziciji.

Inače, Nemačka je ubedljivo najtrofejnija evropska reprezentacija u istoriji, pošto je osam puta bila šampion Starog kontinenta, a do sada je održano 12 Evropskih prvenstava.