ERIKSEN I DRUŠTVO PONIZILI SRBIJU: Danska nadigrala OČAJNE Orlove!

29.03.2022

15:16

Katastrofa Orlova u Kopenhagenu

Kristijan Eriksen

Fudbaleri Danske deklasirali su Srbiju sa 3:0 u prijateljskom meču odigranom na stadionu Parken.

Bio je ovo prvi poraz Orlova posle osam utakmica, pa su propustili šansu da obore rekord po broju uzastopnih mečeva bez neuspeha.

Srbija je bolje počela meč od domaćina. Orlovi su bili veoma agresivni na poslednju liniju Danaca, ali nije nam to mnogo toga donelo.

Uspeli smo da stvorimo samo jednu kakvu, takvu šansu kada je Kostićev udarac izblokiran, a zatim završio preko gola.

Fudbaleri Srbije

Danci su bili bezopasni, ali su u 15. minutu poveli sa 1:0. Posle kornera lopta se odbila do Melea koji je snažnim udarcem iz prve savladao nemoćnog Rajkovića. Vredi napomenuti da je lopta malo dotakla i Milenkovića pre nego što je ušla u sam ugao našeg gola.

Ovaj gol je rasteretio Dance koji su bili bolji rival u nastavku meča. Srbija je do poluvremena pripretila preko Mitrovića, koju je šutirao pored gola.

Domaćin je imao dve velike šanse da povede sa 2:0, Mele je prvo pogodio Živkovića ispred našeg gola, a u poslednjim sekundama prvog dela igre Norgard je savladao Rajkovića, ali pogodio samo stativu.

Stojković je napravio trostruku izmenu, pa su na teren ušli Jović, Nastasić i Radonjić. Srbija je bila ofanzivnija, ali je u veznom redu bila velika rupa.

Orlovi jesu prvi pripretili, ali je posle sjajnog dodavanja Nastasića Mitrović slabo reagovao i promašio čitav gol.

Pet minuta kasnije stiže kazna. Kostić se poigavarao sa loptom, ukrao mu je Hojbjerg, a potom je vezista Totenhema sjajno pronašao neometanog Lindstroma kome nije bilo teško da pogodi za 2:0.

Nedugo posle toga na semaforu je bilo 3:0. Kristijan Eriksen je u svom stilu sjajnim i preciznim udacem sa distance savladao nemoćnog Rajkovića i tako na sjajan način obeležio svoj povratak u reprezentaciju Danske.

Danci su posle ovog gola, očekivano, spustili temp igre, a Srbija je pretila, uglavnom, preko Radonjića.

Imao je dva dobra udarca, ali su oba završila pored gola.

U međuvremenu povredio se i Jović, pa je Srbija meč završila bez napadača. Do kraja susreta beleži se i pokušaj Kostića, ali je Šmajehl bio na mestu.

Na kraju poraz i ozbiljna opomena za selektora Piksija.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

DANSKA - SRBIJA 3:0 (1:0)

II POLUVREME

KRAJ MEČA: Danska Srbija 3:0.

88. minut - Lep napad Srbije, ali udarac Kostića brani Šmajhel.

80. minut - Sjajni Kristijan Eriksen uz ovacije čitavog Parkena napušta teren, menja ga Biling.

79. minut - Račić menja Jovića. Srbija bez špica.

72. minut - Stefan Mitrović menja Strrahinju Pavlovića.

65. minut - Sjajna šansa za Srbiju, ali užasan pokušaj Radonjića. U narednom napadu dobar solo-prodor Radonjića, snažan udarac, ali zamalo neprecizan.

63. minut - Olsen u šansi i konačno jedna odbrana Rajkovića.

61. minut - Mitrovića menja Marko Grujić.

57. minut - 3:0 za Dansku. Katastrofa Srbije u Kopenhagenu. Eriksen postiže prelep pogodak u svom stilu na povratku na Parken.

53. minut - 2:0 za Dansku. Kostić je izgubio loptu u najgorem mogućem trenutku, a potom je Lindstrom lako pogodio za 2:0.

49. minut - Kiks Rajkovića, Olsen potom promašuje prazan gol.

48. minut - SMS je sjajno uposlio Mitrovića, koji propušta najbolju priliku za Srbiju.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme. U igru su ušli Nemanja Radonjić, Matija Nastasić i Luka Jović, a izašli Andrija Živković, Veljković i Lukić.

I POLUVREME

Poluvreme u Kopenhagenu, loša Srbija gubi od Danske.

45 + 1. minut - Stativa Norgarda.

39. minut - Opasan napad Srbije, ali ništa od gola.

33. minut - Panično se branimo u ovim trenucima.

28. minut - Mele bio u sjajnoj prilici, ali je srećom izblokiran u poslednjem trenutku.

22. minut - Još jedna šansa za Mitrovića.

17. minut - Mitrović u velikoj šansi, ali se loše snašao, pa smo dobili samo drugi korner.

15. minut - GOOOOOL - 1:0 za Dansku. Mele je uhvatio odbijenu loptu posle kornera, Srbija gubi u Kopenhagenu.

15. minut - Veljković sjajno sprečava Dolberga u odsudnom trenutku.

14. minut - Oslobodili su se Danci, pa sada na Parkenu imamo ravnopravnu borbu prsa u prsa.

10. minut - Srbija ne daje Dancima da dišu. Dobar početak Orlova.

5. minut - Prvi udarac Srbije. Kosić je izblokiran, imamo prvi korner na utakmici. Pokušao je Gudelj u nastavku akcije, ali daleko, daleko od gola.

1. minut - Krenuo je meč u Danskoj.