BRIDE OBRAZI OD BLAMAŽE: Viljareal PONIZIO Juventus i Vlahovića, Čelsi preokrenuo Lil!

16.03.2022

19:12

Viljareal i Čelsi su poslednji četvrtfinalisti Lige šampiona.

Fudbaleri Juventusa eliminisani su u osmini finala Lige šampiona.

Posle 1:1 na El Madrigalu, Viljareal je u Torinu iznenadio i ponizio Staru damu sa 3:0 i prošao u četvrtfinale.

Dušan Vlahović je tako neslavno završio svoje premijerno učešće u Ligi šampiona.

Torinski velikan je bio daleko bolji rival u prvom poluvremenu. Ređale su se prilike pred golom Ruljija. Prvi je u 11. minutu pripretio Alvaro Morata, ali je golman Viljareala sjajno odbranio njegov udarac.

Potom je dve sjajne šanse imao Vlahović. Prvo je sa distance snažno šutirao, a Rulji to odbranio, a samo minut kasnije srpski napadač perfektno šutira i pogađa prečku.

Jedinu priliku za Viljareal propustio je Lo Selso, koji je bio zamalo neprecizan u 22. minutu. Do kraja poluvremena nije bilo stopostotnih šansi, pa se otišlo na pauzu.

U nastavku meča nije bilo toliko zanimljivo sve do poslednjih 15 minuta. Rugani je u 76. minutu srušio Kokelana u šesnaestercu, a Marčinjak je posle gledanja VAR snimka pokazao na penal.

Ščesni je pogodio stranu, ali je Moreno bio precizan za 1:0.

Juventus je tada morao svim snagama da krene ka golu Žute podmornice, ali su prave šanse izostale.

U 82. minutu Pau Tores je iskoristio smušenu odbranu Stare dame i posle kornera pogodio za 2:0. Ipak, tu nije bio kraj muka za Juventus. U drugom minutu nadoknade De Liht je rukom odbranio jedan udarac, a Marčinjak je ponovo pokazao na belu tačku.

Ovog puta odgovornost je preuzeo Dandžuma, koji je bez ikakvih problema savladao Poljaka za neverovatnih 0:3 i tešku blamažu Juventusa.

U drugom meču večerašnjeg programa Čelsi je posle preokreta savladao Lil sa 2:1.

Francuski šampion poveo je golom Buraka Jilmaza sa bele tačke. Lil je dobio penal nakon što je Žoržinjo odigrao rukom, a sudija Masa uz pomoć VAR tehnologije dosudio kazneni udarac.

Ipak, duboko u nadoknadi prvog poluvremena Pulišić na asistenciju Žoržinja pogađa za 1:1 i skida veliki teret sa leđa Plavaca.

Lil je u nastavku mogao do gola, pošto je Jilmaz početkom drugog dela pogodio prečku. Čelsi je do pobede stigao pogotkom Aspilikvete u 71. minutu.

Tokove utakmica mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

JUVENTUS - VILJAREAL 0:3 (0:0)

LIL - ČELSI 1:2 (1:1)

II POLUVREME

Kraj utakmica, Viljareal i Čelsi su prošli u četvrtfinale!

90 + 2. minut - GOOOOOL - Neverovatnih 3:0 za Viljareal. De Liht je igrao rukom, pa je novi penal dobila Žuta podmornica. Ovog puta odgovornos je preuzeo Dandžuma i pogodio za potvrdu trijumfa.

85. minut - GOOOOOL - Viljareal ima velikih 2:0. Pau Tores posle kornera postiže gol za 2:0. Juventus sada u nemogućoj misiji.

78.minut - GOOOOOL - Viljareal vodi sa 1:0 u Torinu. Marčinjak je uz pomoć VAR tehnologije pokazao na penal, a precizno ga je izveo Đerar Moreno. Juventus pred eliminacijom.

71. minut - GOOOOOL . Preokret Čelsija, vode Plavci 2:1. Sjajnu akciju krunisao je pogotkom Aspilikveta.

63. minut - Prečka Lila!

53. minut - Bez promena i ozbiljnijih prilika u nastavku.

46. minut - Krenula su druga poluvremena.

I POLUVREME

Poluvremena u Lilu i Torinu.

45 + 3. minut - GOOOOL - Čelsi stiže do 1:1. Pulišić donosi izjednačenje Čelsiju.

38. minut - GOOOOOL - Lil vodi sa 1:0. Žoržinjo je igrao rukom, a Masi je posle gledanja snimka dosudio penal. Jilmaz je bio precizan.

21. minut - Prečku pogađa Vlahović.

20. minut - Opasan udarac Vlahovića, Ruji brani sjajno. Nema golova na oba stadiona.

11. minut - Veliku priliku promašio je Morata. Prvo pravo uzbuđenje.

1. minut - Krenuli su mečevi u Torinu i Lilu.

UVOD

20:10 - Poznati su i sastavi timova, Dušan Vlahović se nalazi u startnoj postavi Juventusa.