FA KUP: Čelsi IZBEGAO bruku, Japanac pogurao Liverpul!

02.03.2022

22:11

Odigrana su još tri meča osmine finala FA Kupa.

Takumi Minamino

Čelsi je posle Tantalovih muka savladao u gostima Luton sa 3:2 posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Šestoplasirani tim Čempionšipa poveo je već u 2. minutu golom Burka. Ipak, u 27. minutu Saul Nguez postiže prvenac za Plavce i poravnava na 1:1.

Hrabri domaćin nije posustajao, pa je golom Kornika u 40. minutu stigao do 2:1.

Čelsi je napadao snažno od početka drugog poluvremena. To mu se isplatilo u 68. minutu kada je Timo Verner postigao gol za 2:2. Pobedu Tuhelovom timu i plasman u četvrtfinale doneo je Romelu Lukaku deset minuta kasnije.

Ulogu favorita, teže nego što se očekivalo, opravdao je i Liverpul. Redsi su na Enfildu savladali Norič sa 2:1.

Oba gola za Klopov tim postigao je Takumi Minamino. Japanac je bio strelac u 27. i 39. minutu. Gosti sa Kerou rouda su u nastavku zaigrali bolje, pa su preko Lukasa Rupa smanjili na 2:1.

Norič je mogao do poravnanja, ali je fantastičan udarac Roua još bolje zaustavio Alison.

Fudbaleri Sautemptona na svom terenu savladali su Vest Hem sa 3:1.

Golove za Svece postizali su Pero, Vord-Prauz i Broja, dok je jedini pogodak za goste iz Londona bio delo Majkla Antonija.