CRVENO-BELI SE PROVUKLI KROZ IGLENE UŠI: Bleda Zvezda JEDVA pobedila Proleter!

20.02.2022

13:57

Sjajan meč u Novom Sadu.

Ben i Kanga

Fudbaleri Crvene zvezde posle teških muka savladali su Proleter na Karađorđu sa 2:1.

Golove za Zvezdu postigli su Ben i Pavkov, a za domaćina Tomić.

Crveno-beli su odigrali veoma dobro prvo, i poprilično loše drugo poluvreme, ali su na kraju u poslednjim minutima meča stigli do preko potrebna tri boda.

Utakmica je počela penalom za Proleter, Pićini je laktom udario fudbalera domaćih, a Ninković je preuzeo odgovornost. Ipak, očajno je šutnuo bivši fudbaler Partizana, pa je Borjan uspeo da mu odbrani jedanaesterac.

Zvezda je posle toga dominirala i ređala šanse pred golom Novosađana, ali nikako nisu mogli do gola. Ipak, u 34. minutu El Fardu Ben postiže vodeći gol za crveno-bele.

Drugo poluvreme donelo je dosta bolju i otvoreniju igru Proletera.

To mu se isplatilo, pa je Tomić posle sjajnog proigravanja Džigija Ninkovića preciznim udarcem savladao Borjana za 1:1.

Zvezda je krenula na sve ili ništa, u tim momentima posebno se istakao golman Nikola Petrić koji je branio udarce Rodića, Pavkova, potom i Kange i Falka.

Pavkov je imao i odličan udarac sa oko 30 metara kada se iskusni Petrić ponovo istakao svojom odbranom.

Na drugoj strani, zapretio je Stojanović čiji je pokušaj lako odbranio Borjan.

Trenutak odluke dogodio se u 86. minutu kada je Rodić uputio odličan centaršut, na koji je pravovremeno reagovao rezervista Milan Pavkov zatresavši mrežu rivala.

Usledio je veliki sukob igrača na terenu, u centru pažnje našao se Kanga koji se sukobio sa fudbalerima Proletera.

Domaćin više nije imao snage, ostao je i bez isključenog Andrejevića u finišu susreta, pa je Zvezda rutinski privela posao kraju.