ČELSI JE ŠAMPION SVETA! Haverc postiže golove kad je najbitnije! (VIDEO)

12.02.2022

19:30

Čelsi nakon produžetaka savladao Palmeiras i popeo se na krov sveta!

Bila je potrebno 120 minuta kako bi londonski plavci slomili otpor Palmeirasa i prvi put u istoriji postali prvaci sveta (2:1).

Romelu Lukaku doveo je Čelsi u vođstvo u 54. minutu nakon sjajnog centaršuta Hadson-Odija.

Ipak, vratili su se Brazilci i to nakon jedanaesterca u 64. minutu. Tijago Silva igrao je rukom, a glavni sudija meča Kris Bit je nakon gledanja VAR-a pokazao na belu tačku. Precizan je bio Rafael Veiga.

Do kraja regularnog dela nije bilo pogodaka pa se otišlo u produžetke. U 115. minutu opet igranje rukom, i opet VAR, ali ovog puta u korist Čelsija.

Kai Haverc preuzeo je odgovornost, i nakon gola za trofej Lige šampiona, doneo londonskim plavcima i trofej Svetskog klupskog prvenstva.