LIGA 1: PSŽ u nadoknadi vremena srušio Ren, Mbape heroj!

11.02.2022

22:19

Fudbaleri PSŽ-a stigli su do četvrte uzastopne pobede u francuskom šampionatu slavivši protiv Rena 1:0 u derbiju 24. kola Lige 1.

Lionel Mesi i Kilijan Mbape

Rezultatom 0:0 se otišlo na odmor, a prvu ozbiljniju priliku u nastavku propustio je Julijan Draksler u 47. minutu.

Mbape je konačno zatresao mrežu rivala u 64. minutu, ali ponovo nije imao sreće - sudija je poništio gol zbog ofsajda.

Kako je meč odmicao, napadi "Svetaca" bili su sve jaloviji pred golom dobro organizovanog Rena, ali je u trećem minutu nadoknade Lionel Mesi odlično uposlio Mbapea, a ovaj u svom stilu u dalju stativu savladao golmana Rena i doneo PSŽ-u čak 16 bodova više u odnosu na prvog pratioca Olimpik iz Marseja.