KUP AFRIČKIH NACIJA: Goleada u poslednjih 20 minuta, Senegal u finalu! (VIDEO)

02.02.2022

22:23

Fudbalska reprezentacija Senegala prvi je finalista Afričkog kupa nacija!

Slavlje fudbalera Senegala

Senegalci su u uzbudljivoj završnici polufinala takmičenja koje se održava u Kamerunu savladali Burkinu Faso rezultatom 3:1 (0:0). Duel je rešen u poslednjih 20 minuta kada su viđena sva četiri pogotka, uz veliku neizvesnost.

Senegal je poveo u 70. minutu golom Dijaloa, a šest minuta kasnije prednost je udvostručio Gej. Pogodak nade za poraženi sastav delo je Turea u 82. minutu, ali je Mane u završnici stavio tačku na treće finale afričke selekcije u svojoj istoriji.

Senegal će se u nedelju za prvi trofej kontinentalnog prvaka boriti sa boljim iz susreta Kamerun - Egipat, koji se igra u četvrtak od 20 časova.