POKORENA AMERIKA! Borjan vodi Kanadu na Svetsko prvenstvo! (VIDEO)

30.01.2022

22:23

Velika pobeda Kanade nad Sjedinjenim Američkim Državama.

Milan Borjan

Kanada je izborila pobedu od 2-0 golom u prvom poluvremenu preko napadača Sajla Larina i Sema Adekugbea u poslednjem minutu utakmice.

Zvezdin kapiten Milan Borjan ponovo je bio na vrhuncu zadatka i svoju mrežu je održao netaknutom.

Teško je proceniti koliko je ovo velika pobeda Kanade nad Amerikancima, koji su u meč ušli kao 11. na svetu. Sa četiri preostala meča u poslednjem ovogodišnjem kvalifikacionom krugu, Kanada je blizu neverovatnog rezultata a to je da izbori plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru.

Nakon 10 utakmica, Kanada zauzima prvo mesto u KONKAKAF zoni kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022, što bi moglo da označi i njen drugi nastup na turniru, a prvi od 1986. godine.

Kanada ima osam bodova više od četvrtoplasirane Paname (koja danas igra sa Jamajkom), a prva tri tima u KONKAKAF-u imaju zagarantovano mesto na najvećoj fudbalskoj smotri.