NIJE ZA ONE SA SLABIM SRCEM: Penal drama u Kamerunu, štoper Junajteda TRAGIČAR, Egipat u četvrtfinalu!

26.01.2022

19:01

Fudbaleri Egipta plasirali su se u četvrtfinale Afričkog Kupa nacija.

Egipat je u ludom meču posle boljih izvođenja penala eliminisao Obala Slonovaču, rezultat u regularnom delu bilo je 0:0.

Faraoni će se u borbi za polufinale sastati sa ekipom Maroka.

Egipat je bio dosta konkretniji rival u prvom poluvremenu, a Marmuš, Salah i Mohamed su propustili najbolje prilike.

Obala Slovonače pripretila je krajem ovog dela igre preko Alea, ali i on je bio neprecizan.

U prvoj polovini drugog poluvremena nismo videli niti jednu pravu šansu. Posle mirnijeg perioda igre Mohamed je ponovo pripretio, a potom je najbolju šansu utakmice propustio Ale, čiji udarac glavom je sjajno zaustavio El Šanavi.

Rezervista Trezege je mogao da postane heroj Egipta, ali nije bio precizan pošto je šutirao pored stative.

Veliku šansu imao je i rezervista Slonova Vilfrid Zaha, njegov udarac fantastično je odbranio El Šanavi. Ipak, tom prilikom je zaradio povredu, pa ga je na golu zamenio Gabaski.

U regularnih 90 minuta golova nije bilo, pa se otišlo u produžetke. Dodatnih 30 minuta donelo je bolju igru Egipćana, koji su u tri navrata mogli do gola, dok je jedinu priliku za Obala Slonovaču propustio Sangare.

Pošto ni posle 120 minuta niko nije našao put do mreže, penali su odlučivali putnika u četvrtfinale.

Rezervni golman Gabaski bio je junak Egipta pošto je maestralno zaustavio penal štopera Mančester junajteda Erika Baija. Svi ostali fudbaleri bili su precizni, a Mohamed Salah je golom u petoj seriji reprezentaciju Karlosa Keiroša odveo među osam najboljih.