KONTE PONOVO IZGUBIO OD PLAVACA: Sudija pogurao Čelsi ka pobedi nad Totenhemom!

23.01.2022

18:30

Fudbaleri Čelsija savladali su Totenhem sa 2:0 u okviru 23. kola Premijer lige.

Menadžer Totenhema Antonio Konte je tako doživo svoj prvi poraz u Premijer ligi, od kad se nalazi na klupi Pevaca.

Zanimljivo je da je ovo već treća pobeda Čelsija nad velikim rivalom u 2022. godini, prethodne dve bile su u Liga kupu.

Prvo poluvreme donelo je terensku inicijativu Plavaca, ali se Totenhem sjajno branio, pa domaćin nije mogao da stigne do neke stopostotne šanse.

Pred kraj prvog dela igre Kejn je postigao gol za goste iz Severnog Londona, ali ga je sudija Pol Tirni iz samo sebi znanih razloga poništio, nakon što je Tijago Silva odglumio pad u svom šesnaestercu.

Ovo je bio verovatno i preloman trenutak ove utakmice. Čelsi je prelepim i neverovatnim golom Hakima Zijeha poveo na startu drugog poluvremena.

Ubrzo je domaćin poveo sa 2:0, a ponovo je Tirni imao svoju ulogu. Svirao je diskutabilan faul Dajeru, a iz tog faula je Tijago Silva glavom pogodio za 2:0.

Do kraja meča promene rezultata nije bilo, a oba tima imala su svoje prilike.

Čelsi je sada treći sa 47 bodova, dok je Totenhem sedmi sa 36 poena, ali i čak četiri meča manje od Plavaca, pa bi Pevci uz sve četiri pobede došli ispred večerašnjeg rivala.